ua ru

"Наш край" ініціював перевірку безпеки у дитячих таборах перед канікулами

"Наш край" ініціював перевірку безпеки у дитячих таборах перед канікулами Фото: Олександр Мазурчак (facebook.com/nashkray.org)

"Наш край" закликає Кабмін перевірити всі дитячі заклади відпочинку

Партія "Наш край" закликає Кабмін перевірити всі дитячі заклади відпочинку та оздоровлення перед початком літніх канікул. Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак, повідомляє прес-служба політсили.

За його словами, сьогодні уряд не контролює якість і безпеку дитячого відпочинку та оздоровлення.

"В Україні понад 17 тис. дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, які готуються прийняти дітей з початком літніх канікул. Але рівень безпеки в цих закладах – нікому не відомий. Батьки не впевнені в готовності таборів у питаннях пожежної безпеки, якості харчування, наявність медичних працівників, рівня підготовки персоналу, стану водойм, наявності рятувальників і ряду інших питань, від яких залежить життя і здоров'я їхніх дітей. Уряд зобов'язаний перевірити готовність до літа дитячих таборів", – зазначив Мазурчак.

Він наголосив, що міністри повинні нести кримінальну, а не політичну відповідальність за збереження здоров'я українських дітей.

"Розслідування торішньої трагедії в одеському таборі "Вікторія", коли під час пожежі загинули троє дітей, показало, що ніхто з чиновників не був притягнутий до відповідальності і "система" в черговий раз знайшла "цапа-відбувайла". Ми вимагаємо, щоб під кожним документом безпеки дитячих закладів підписувалися чиновники вищих рангів, а не вихователі", – підкреслив він.

Співголова партії "Наш край" зазначив, що хоч влада так і змогла за багато років побудувати сучасну мережу закладів для дитячого оздоровлення, вона зобов'язана гарантувати безпеку в них.

"Напередодні літніх канікул уряд повинен перевірити, як будуть відпочивати наші діти", – резюмував Мазурчак.

Як відомо, в Україні діє понад 17 тис. дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. 16 вересня 2017-го в Одесі загорівся один з корпусів дитячого табору "Вікторія" – троє дітей загинуло. 19 липня 2017 року 30 дітей отруїлися в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку "Лазурний" в Бердянську Запорізької області.