"Народний фронт" розчарований рішенням Польського сейму

НовиниПолітика    22.07.2016 - 15:32

НФ закликає не політизувати трагедії минулого

Політична партія "Народний фронт" з розчаруванням сприйняла новину про схвалену Сеймом Республіки Польща резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА". Про це йдеться в повідомленні прес-служби партії.

"Ми розглядаємо ухвалений документ як політичний акт, що містить вибіркові історичні оцінки і, на жаль, не відповідає духу стратегічного партнерства між нашими державами. Нашу стурбованість посилює той факт, що впродовж тривалого часу були проігноровані численні пропозиції як українських парламентаріїв, так і громадських діячів схвалити спільний акт пам’яті з вшанування жертв українсько-польського конфлікту під час Другої світової війни та забезпечити справжній діалог пам’яті і перспективи", - йдеться в повідомленні.

Особливу тривогу "Народного фронту" викликає те, що рішення Сейму схвалено в умовах війни Росії проти України.

"У час, коли Україна захищає не лише власну свободу, але й безпеку Польщі та всієї об’єднаної Європи, схвалення документів, в яких містяться вибіркові історичні оцінки, політизація трагедій минулого у відносинах між нашими народами, є неприйнятною", - зазначили у партії.

"Народний фронт" вважає, що "відповідальність за шкоду, яку завдають нашим відносинам незважені політичні декларації, повною мірою лягає на радикальні групи всередині польського парламенту, чия недалекоглядність є сумним повторенням трагічних помилок, що вже були відомі нашій спільній історії".

"Народний фронт" відзначає, що чимало провідних польських політичних та громадських діячів, на противагу маргінальним радикальним силам, відповіли українським партнерам з єдиною і безальтернативною формулою вирішення таких проблем у вигляді обміну листами про взаємне прощення. Засуджуючи дії радикальних сил, що керуються шовіністичними настроями і діють на догоду спільному для нас російському агресору, ми водночас віримо, що політизовані історичні концепції не зможуть захмарити магістральну лінію наших відносин: українсько-польського партнерства задля єдності всієї Європи", - зазначили у прес-службі.

Так, "Народний фронт" закликав українське і польське суспільство до мудрості та зваженості, а також заявив про готовність підтримати активний і відвертий діалог порозуміння, "який дозволить зупинити антиукраїнську істерію і відкрити подальшу перспективу для доброзичливого і конструктивного діалогу між нашими країнами".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся