ru ua

"Народна рада Бессарабії" представила законопроект про національно-культурну автономію

В Одесі 16 травня відбулася друга конференція "Народної ради Бессарабії", на якій був представлений законопроект про національно-культурної автономії Бессарабського краю.

Як повідомляється, у заході взяли участь представники національних громад краю, а також міжнародні гості. Серед іноземних гостей заходу: голова чорногірського руху "За мир" Гойко Раичевич, спеціальний представник партії "Зміна" з Польщі національних меншин Божена Гаворска-Олександрович і журналіст Ян Ришецкий з Чехії.

В ході конференції лідер "Народної ради Бессарабії" Віра Шевченко представила законопроект про національно-культурної автономії краю.

"У законопроекті здійснена юридична фіксація Бессарабії як єдиного унікального поліетнічної і багатокультурної регіону. Всі повноваження управління національно-культурною автономією Бессарабії передані органам місцевого самоврядування", - зазначила Шевченко.

За її словами законопроект повністю відповідає Конституції України та буде переданий у Верховну раду і Адміністрацію Президента України.

"Народна рада Бессарабії" представила законопроект про національно-культурну автономію

Законопроект про національно-культурної автономії Бессарабії підтримали експерти з Тирасполя і Кишинева, які вийшли на прямий зв'язок з учасниками конференції в Одесі.

Як повідомляється, учасників конференції з Москви привітав один із засновників "Народної ради", журналіст Алік Вєтров.

Нагадаємо, сьогодні в ЗМІ з'явилася інформація, що вранці 16 травня пропав один з організаторів конференції "Народної ради" Дмитро Шишман.