ru ua

Нардепи внесли до порядку денного проекти постанов про виконання резолюції ПАРЄ

Народні депутати України, сьогодні, в ході пленарного засідання внесли до порядку денного Верховної Ради України (ВР) проект постанови № 10078 від 17 лютого 2012 р. ініційований нардепом від Партії регіонів про план заходів щодо реалізації положень висновку № 190 (1995) Парламентської асамблеї Ради Європи "Заявка України на вступ до Ради Європи" та резолюції № 1862 (2012) Парламентської асамблеї Ради Європи "Функціонування демократичних інститутів в Україні". "За" таке рішення проголосували 410 народних депутатів з мінімально необхідних 226.

Відповідний проект постанови передбачає затвердження плану заходів щодо реалізації положень укладення ПАРЄ про вступ України в РЄ та резолюції ПАРЄ щодо функціонування демократичних інститутів в Україну і рекомендувати Президенту, Кабміну і профільним комітетам ВР посилити контроль за виконанням резолюцій.

План реалізації висновків ПАРЄ передбачає прискорення підготовки проекту Кримінально-процесуального кодексу до другого читання, доопрацювання проекту закону "Про прокуратуру" та "Про адвокатуру". Крім того, згідно з проектом постанови, Міністерству юстиції доручається проаналізувати кримінальне законодавство країн-учасниць ЄС, проаналізувати виборчий бар'єр на парламентських виборах, а також фінансування політичних партій з державного бюджету і участь у виборах раніше судимих осіб. А також доручити Центральній виборчій комісії при створенні виборчих округів врахувати щільність проживання національних меншин.

Також народні депутати внесли до порядку денного проект постанови № 10055 від 16 лютого 2012 р ініційований народними депутатами від БЮТБ про заходи щодо реалізації рекомендацій та вимог Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) (Резолюція ПАРЄ № 1862 (2012) від 26.01.2012 р. "Функціонування демократичних інститутів в Україні ").

Проект постанови внесений опозиційними депутатами передбачає в місячний термін підготувати і внести декріміналізаціонние зміни до статей 364 і 365 Кримінального кодексу Україні, звільнити екс - членів Кабіміна з-під варти і надати їм можливість брати участь у виборах.

Крім того, проект постанови передбачає внесення змін до Конституції України, які дозволили б виконати резолюцію ПАРЄ.