Нардепи пропонують збільшити акциз на шампанське в 12 разів - до 45 грн за літр

НовиниХарчопром    06.08.2013 - 08:08

Робоча група при парламентському комітеті з питань податкової та митної політики оприлюднила пакет поправок в законодавство, що передбачають підвищення до 2014 року ставок акцизного податку на пиво, горілку, слабоалкогольні напої, вино і сигарети. На сайті Верховної ради 5 серпня були оприлюднені три зареєстрованих в четвер законопроекту (№3043-3045) з поправками в Податковий, Адміністративний, Кримінальний кодекси і закон "Про держрегулювання виробництва і обороту спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів", пише видання "Комерсант Україна".

Ці зміни підготовлені в якості альтернативи ідеї кардинального підвищення ставок акцизу в нинішньому році, проти якої виступили виробники. Крім перегляду акцизів законопроекти передбачають збільшення відповідальності за виробництво, зберігання і продаж фальсифікату; створення реєстру обладнання для виробництва сигарет; посилення правил продажу підакцизних товарів; а також зобов'язання держави видавати акцизну марку виробникам безкоштовно. Авторами проектів є Сергій Терьохін, Андрій Сенченко (обидва - "Батьківщина"), Михайло Опанащенко (Партія регіонів).

Як пише видання, несподіваною ініціативою стала пропозиція ввести диференційоване оподаткування акцизами ігристих і шампанських вин. Для ігристих вин акцизну ставку запропоновано підвищити з 3,65 грн до 4,03 грн за 1 літр напою. Однак для продукції, що містить у своїй назві слово " Champagne, ставку запропоновано підвищити до 45 грн. Така ставка може поширюватися лише на продукцію із Франції, оскільки це слово є географічною назвою. Напої з інших країн продаються як ігристе вино під іншими брендами. Один з імпортерів елітного алкоголю сказав виданню, що така зміна вплине на попит, але поки невідомо, як саме. Ця ініціатива може трактуватися як дискримінація французьких виробників, що є порушенням норм СОТ.

Крім того, депутати пропонують розділити ставки акцизу на пиво в залежності від його міцності. На продукцію з вмістом спирту не більш 8,5% акциз підвищується несуттєво - з 0,87 грн до 0,91 грн за 1 літр напою. Однак для пива з більшою часткою спирту акциз становитиме 80 грн за 1 літр 100-відсоткового спирту.

Гендиректор асоціації "Укрпиво" Галина Коренькова так прокоментувала цю диференціацію: "В ЄС практикується окрема ставка акцизу для пива в залежності від його міцності. Україна вирішила не вводити таку складну систему, а поки йти російським шляхом, ввівши двоступеневу акцизну ставку. Ймовірно, це правильний крок - подібні зміни треба вводити поступово".
В залежності від вмісту етилового спирту запропоновано розділити ставку акцизу на ферментовані напої, наприклад сидр. Акциз 80 грн за 1 літр спирту будуть платити і на слабоалкогольну продукцію.
Як і обіцяли учасники робочої групи, акцизи на натуральне некрепленое вино залишаються мінімальними - їх запропоновано підняти з 0,01 грн до 0,15 грн за 1 літр напою. Для кріплених вин і вермутів ставка акцизу зросте з 2,51 грн до 2,89 грн за літр. Для міцної алкогольної продукції (дистиляти та лікери) ставку акцизу піднімуть з 49,49 грн до 53,18 грн за 1 літр спирту.

Що стосується тютюнової продукції, то мінімальну ставку акцизу для сигарет без фільтра пропонується підвищити з 95,4 грн до 113 грн (за 1000 шт.), а для сигарет з фільтром - з 217,6 грн до 249,92 грн.
Отримані кошти будуть у 2014-2015 роках спрямовуватися до спеціального фонду держбюджету з витрачанням з них не менше 5,8 млрд грн на "державну політику у сфері фізичної культури і спорту, на виконання соціальних програм, в тому числі на добудову Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" та інших дитячих закладів охорони здоров'я та спортивного розвитку".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top