Нардепи підтримали Декларацію пам'яті та солідарності Сейму Польщі та Ради

НовиниПолітика    20.10.2016 - 13:58
Фото: Верховна Рада України
Фото: Верховна Рада України

За документ проголосували 243 нардепа

Народні депутати підтримали проект постанови №5280 "Про Декларації пам'яті та солідарності Сеймасу Литовської Республіки, Сейму Республіки Польща та Верховної Ради України". За документ проголосували 243 парламентарія, передає кореспондент РБК-Україна.

"Спільно і одночасно приймаємо Декларацію пам'яті та солідарності, щоб віддати шану мільйонам жертв, які зазнали наші народи під час Другої світової війни, і засудити зовнішніх агресорів, які намагалися знищити нашу незалежність", - сказано в документі.

У декларації підкреслюється, що сторони вірять у необхідність активізації неупереджених історичних досліджень і необхідність стримування сил, які ведуть до спорів в Україні та Польщі.

"Звертаємо увагу на те, що здійснення Російською Федерацією агресивної зовнішньої політики, окупація Криму, підтримка і здійснення збройної інтервенції на сході України, порушення основних норм міжнародного права і договорів, підписаних з Україною, невиконання Кремлем домовленостей і ведення гібридної інформаційної війни становлять загрозу для миру і безпеки всієї Європи ", - наголошується в проекті

У декларації сторони закликали всіх європейських партнерів показати єдність і міжнародну солідарність і захищати об'єднаній Європі від зовнішньої агресії.

"Закликаємо народи всієї Європи пам'ятати про причини і наслідки Другої світової війни, а також докласти спільних зусиль для захисту безпеки і свободи", - йдеться в документі.

Крім того, спікер Ради Андрій Парубій закликав польських парламентарів ухвалити аналогічний документ.

Нагадаємо, міністри закордонних справ України і Польщі домовилися сприяти роботі істориків, які займаються дослідженням Волинської трагедії.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Парламент розширив перелік держчиновників Рада знову відмовилася включити законопроект про спецконфіскацію до порядку денного
On Top