ua ru

Нардепи звернулися до КСУ з проханням встановити конституційність норми про подвійне балотування кандидатів у депутати

До Конституційного суду України (КСУ) звернулася група з 51 народного депутата з конституційним поданням щодо відповідності Конституції України положень частини п'ятої статті 52, абзацу другого частини десятої статті 98, частини третьої статті 99 закону України "Про вибори народних депутатів України" щодо одночасного балотування народнихдепутатів як за партійними списками так і по мажоритарних округах. Про це повідомляє прес-служба КСУ

Так, частина 5 статті 52 закріплює права кандидата на подвійне балотування: "Одне і те ж особа може бути включено до виборчого списку кандидатів у депутати від партії і висунуто тільки в одному з одномандатних виборчих округів у порядку висування партією або в порядку самовисування", - йдеться в законі.

Крім того, депутати сумніваються в конституційності норми абзацу 2 частини 10 статті 98 і і частини 3 статті 99 закону про вибори народних депутатів: "У разі якщо при встановленні результатів виборів Центральна виборча комісія виявить, що людина обрана депутатом як за виборчим списком в загальнодержавному окрузі , так і депутатом в одномандатному окрузі, така особа вважається обраним депутатом в одномандатному окрузі. В такому випадку Центральна виборча комісія приймає рішення про визнання його таким, яке не набуло депутатського мандата у загальнодержавному окрузі, та визнає обраним депутатом наступного за черговістю кандидата у депутати в виборчому списку відповідної партії ", - свідчить норма.

Нагадаємо, раніше спікер Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що виступає проти заборони подвійного балотування. На його думку це призведе до ускладнення ситуації в парламенті.