ua en ru

Нардепи звернулися до Яценюка з проханням не скасовувати повернення ПДВ при експорті зерна

Народні депутати - члени комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин у середу, 26 березня, звернулися з листом до прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, міністра фінансів Олександра Шлапака, міністра аграрної політики Ігор Швайка та голови Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Віталія Хомутинника, в якому висловили прохання не скасовувати систему повернення ПДВ при експорті зерна.

Як вказується у листі, в даний момент урядом розглядається ідея скасування нової системи повернення ПДВ при експорті зерна, що вступила в дію в січні 2014 року, і припинення нарахування податкового кредиту при його експорті. Таким чином, Кабмін пропонує зробити виробників зерна єдиними суб'єктами української економіки, які, на відміну від підприємств хімічної, металургійної, вугільної промисловості та ін, не можуть претендувати на повернення ПДВ при продажі своєї продукції за кордон.

Депутати також повідомляють, що в 2013 році падіння цін по різних видах зерна склало до 40%, при цьому істотно зросла собівартість продукції. Незважаючи на високий урожай, більшість українських аграріїв закінчило 2013 рік з істотними збитками. Під загрозою закриття опинилося близько 7 тис. малих фермерських господарств.

На думку членів аграрного комітету парламенту, скасування системи повернення ПДВ викличе численні банкрутства сільгосппідприємств і зростання безробіття в секторі, який надає роботу понад 4 млн українців.

Лист підписали представники основних політичних сил, представлених у парламенті: Михайло Апостол, Ігор Бриченко (БЮТ), Ігор Сабій (ВО "Свобода"), Тарас Кутовий, Олександр Корнійчук (УДАР), Володимир Пилипенко, Олег Кулініч (Депутатська група "Економічний розвиток"), Сергій Лабазюк, Віктор Бондар (Депутатська група "Суверенна європейська Україна"), Олег Шаблатович (ПР), Володимир Купчак, Сергій Кузьменко (позафракційні).

Нардепи звернулися до Яценюка з проханням не скасовувати повернення ПДВ при експорті зерна