ua en ru

Нардепи хочуть скасувати ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів

Нардепи хочуть скасувати ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів

Народні депутати підтримали в першому читанні законопроект № 1498 "Про внесення змін до деяких законів України (щодо скасування ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів)". За відповідне рішення проголосували 304 нардепи з 226 мінімально необхідних.

Метою прийняття законопроекту є скасування ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів, введення якого передбачалось з 1 січня 2015 року.

Один з авторів законопроекту - член фракції "Блок Петра Порошенко" Гліб Загорій, представляючи даний законопроект у парламенті, заявив, що ліцензування імпорту ліків та ліцензування активних фармацевтичних інгредієнтів - це не одне й те саме. За його словами, ліцензування імпорту ліків - це абсолютно звична європейська норма, а от ліцензування активних фармацевтичних інгредієнтів не існує ніде в світі.

"З ініціативи РНБО наша держава пішла далі ніж європейські країни та розповсюдила усі вимоги щодо імпорту готових ліків і на імпорт сировини для їх виробництва, хоча це і суперечить європейській та світовій практиці. Україна стала єдиною в світі країною, де законодавчо встановлена вимога ліцензування імпорту субстанцій", - повідомив Загорій.

За його словами, ціною цієї помилки - є загроза зупинки 116 вітчизняних фармацевтичних підприємств з 1 січня 2015 р.

"Жодне вітчизняне підприємство не зможе отримати ліцензії на імпорт, тому що у закордонних виробників фармацевтичних субстанцій просто не існує документів, необхідних для отримання ліцензії, тому вітчизняні підприємства не зможе завезти на територію України субстанції, необхідні для виробництва ліків, якщо Верховна Рада не виправить допущену помилку та не відмінить вимогу отримання ліцензій", - заявив Загорій.

Зазначимо, що ЄБРР може надати фармацевтичної "Фармак" 20 млн євро для фінансування інвестпрограми.