ru ua

Нардепи домовилися повернутися до пропорційної системи виборів у Раду, - Соболєв

Голови депутатських груп і фракцій Верховної Ради України сьогодні на погоджувальній раді було договорено внести зміни у виборче законодавство, а саме повернутися до пропорційної системи виборів до парламенту.

Голови депутатських груп і фракцій Верховної Ради України сьогодні на погоджувальній раді було договорено внести зміни у виборче законодавство, а саме повернутися до пропорційної системи виборів до парламенту. Про це сьогодні на брифінгу заявив глава фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв, передає кореспондент РБК-Україна.

"На погоджувальній раді обговорювалося питання дострокових парламентських виборів... За чинним законом про вибори, який був прийнятий ще за Януковича (четвертого Президента України Віктора Януковича), вибори проводити не можна. Тому необхідно внести зміни у виборче законодавство. З цим погодилися всі голови фракцій... Я можу сказати, що вперше за всю нашу історію нам вдалося узгодити усіма головами фракцій, і ми дійшли домовленості, що необхідно повернення до пропорційної системи виборів", - заявив він.

За його словами, цю пропозицію підтримали, як голови фракцій більшості, так і меншості.

"Без зміни виборчого законодавства неможливо забезпечити процес люстрації... Тому перше питання, яке виноситиметься на розгляд цього сесійного тижня, - це питання про закон про вибори", - повідомив Соболєв.

У той же час він зазначив, що остаточно не узгоджено, який саме проект змін буде винесений на розгляд ВР.

"Але досягнута принципова домовленість про внесення таких змін і повернення до пропорційної системи", - заявив голова фракції "Батьківщина".

Нагадаємо, нинішня система виборів - змішана: половина депутатів обирається за списками партій, а половина - індивідуально у мажоритарних округах.

Вибори призначені на 26 жовтня 2014 р. Виборча кампанія стартувала 28 серпня. У ЦВК вважають, що виборчу систему міняти вже пізно.