Нардеп: Україна має всі шанси отримати транш МВФ завдяки уряду Яценюка

Нардеп: Україна має всі шанси отримати транш МВФ завдяки уряду Яценюка

Україна має всі шанси отримати черговий транш Міжнародного валютного фонду, адже уряд Арсенія Яценюка ефективно виконував програму співпраці з МВФ, виконання якої буде оцінюватися для рішення про продовження кредитування. Таку думку висловив народний депутат від "Народного фронту" Михайло Хміль, коментуючи початок роботи місії МВФ у Києві 10 травня.

За його словами, Україна може розраховувати на позитивне рішення щодо виділення чергового траншу, оскільки значна частина вимог, які висував МВФ, вже виконана попереднім урядом.


"За ініціативи Арсенія Яценюка було розпочато реформу "Нафтогазу". Результати роботи попереднього Уряду у цьому напрямку очевидні: якщо фінансовий результат "Нафтогазу" позаторік був "мінус" 38 млрд гривень, то 2015 року компанія отримала майже 11 мільярдів гривень чистого доходу. 2016 року "Нафтогаз" вперше має стати прибутковим", - відзначив Хміль.

Він також заявив, що за прем’єрства Яценюка кілька великих держпідприємств України "вперше почали приносити державі прибуток, що є яскравим свідченням ефективності боротьби уряду із корупційними схемами та ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду".

Окрім того, відзначив Михайло Хміль, попередній уряд домігся значного покращення ситуації із зовнішнім державним боргом України.

"За час роботи Кабміну Яценюка державний борг України скоротився на 6 мільярдів доларів. Нашій команді вдалось не лише втримати країну від фінансового краху, але й покращити макроекономічні показники наприкінці 2015 року - попри російське вторгнення та несприятливу для України ситуацію на світових ринках. Такі результати фінансово-економічної стабілізації стануть вагомим аргументом для виділення чергового траншу від МВФ", - наголосив народний депутат.

Як відомо, діюча кредитна програма МВФ для України "Механізм Розширеного Фінансування" (Extended Fund Facility, EFF) була відкрита у 2015 році і розрахована на чотири роки. Сума фінансування за EFF - близько 17 мільярдів доларів. Наразі Україна отримала два транші - на п'ять та на 1,7 мільярда. Загалом після Революції гідності Україна вже отримала від Фонду чотири транші фінансової підтримки загальним обсягом 11 млрд доларів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся