ru ua

Нардеп Рибалка вимагає розібратися з порушеннями "Вектор банку"

Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка вимагає від НБУ, НКЦПФР та Фінмоніторингу розібратися з порушеннями "Вектор банку". Про це він написав на своїй сторінці Facebook.

"Незважаючи на істотне посилення законодавства по відношенню до прозорості роботи банків, НБУ продовжує керувати ринком так, як йому вигідно. В ручному режимі. Конкретний приклад - "Вектор банк", щодо діяльності якого я направлю запити в НБУ, Нацкомісію з цінних паперів та фондового ринку і Фінмоніторинг для проведення відповідної перевірки", - пише народний депутат.

За його словами, "капітал "Вектор банку" був сформований шляхом махінацій з цінними паперами". Сергій Рибалка стверджує, що за рахунок продажу "сміттєвих" паперів між своїми фірмами ТОВ "Правова допомога" сформувала фіктивний прибуток і вже цей "паперовий" прибуток внесла в якості капіталу банку в розмірі 121 млн грн. "Ніколи не повірю, що в Нацбанку не задалися питанням, що ж це за такий банк з таким бідним власником", - зазначив Сергій Рибалка.

Він нагадав, що за активної участі фінансового комітету парламентом наприкінці 2014 - початку 2015 року для стабілізації фінансової ситуації в країні було прийнято цілий пакет законів. Ці закони в тій чи іншій мірі стосуються підвищення прозорості структури банківської власності.

"За заявами самого Нацбанку, через невиконання вимог про прозорість два банки вже були визнані проблемними в цьому році, а ще до ряду банківських установ застосували штрафні санкції. Але "Вектор банк" чомусь ніяких питань у регулятора не викликає. Багато експертів фінансового ринку впевнені - це класичний "кишеньковий" (кептивний) банк. По ринку ходили чутки, що він пов'язаний з оголошеним в Україні у розшук колишнім наближеним до Януковича екс-міністром енергетики Едуардом Ставицьким. Але це чутки", - написав народний депутат.

Сергій Рибалка нагадує, що цей банк отримав банківську ліцензію в останній місяць перебування Януковича при владі - 31 січня 2014 року. За словами народного депутата, офіційно банком володіє Корінь Микола Андрійович через ТОВ "Правова допомога".

На думку Сергія Рибалки, юрист Корінь - очевидно підставна особа.

"В інтернеті можна знайти небагато інформації про нього. Приміром, у 2004 році він входив в Миколаївську обласну раду з питань молодіжної політики як представник обласної організації "Українська соціал-демократична молодь". На виборах 2010 року був представником в окружній виборчій комісії (в Миколаївській області) підставного кандидата від Януковича Інни Богословської. За його даними податкових декларацій, цей "власник банку" за останні роки отримував мінімальні доходи. Наприклад, вже коли він "володів" "Вектор банком", Микола Корінь значився найманим працівником ТОВ "Аніма плюс", отримуючи лише мінімальну зарплату", - пише Сергій Рибалка.