ru ua

Нардеп Рибалка закликав Мінфін прискорити розробку податкових змін для розвитку економіки

Нардеп Рибалка закликав Мінфін прискорити розробку податкових змін для розвитку економіки

Голова комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка закликав Міністерство фінансів прискорити спільну роботу з напрацювання пакету податкових змін, який би став реальним поштовхом до розвитку економіки України. Про це він заявив 3 лютого на засіданні комітету за участю глави НБУ Валерії Гонтарєвої та заступника міністра фінансів Артема Шевальова.

Голова парламентського комітету також зазначив, що такі зміни треба прийняти до середини поточного року.

"У цьому році швидкого зростання очікувати складно. Немає особливих надій на істотне поліпшення світової кон'юнктури для нашого експорту. Торгівля з Росією буде і далі скорочуватися. Рано чекати позитивів від зони вільної торгівлі з ЄС. Існують ризики нової ескалації подій на Донбасі. Отже, ми повинні не тільки підтримувати фінансову стабільність, але і серйозно працювати на перспективу", - заявив Сергій Рибалка.

Голова комітету наголосив, що в минулому році було зроблено дуже мало для стимулювання економічного зростання:

"Я хочу запитати: чому Уряд майже не згадує досвід економічних "тигрів"? Вони не тільки знижували загальне податкове навантаження, але і створювали систему спеціальних стимулів. Тобто істотно зменшували податки для нових виробничих проектів у пріоритетних галузях, більш наукоємних виробництв, для тих експортерів, які знаходять нові ринки та істотно збільшують надходження валютної виручки в країну. А інакше як ми збираємося позбавлятися від статусу сировинної економіки? Лише маючи відповіді на ці питання ми отримаємо бажані результати від реформ", - додав Сергій Рибалка.

За його словами, також необхідні спеціальні механізми для забезпечення економіки дешевих кредитних ресурсів. "Уряд і НБУ повинні були створити додаткові інструменти для кредитування реального сектора. У тому числі мова йде про провідну роль державних банків, які ми могли б перепрофілювати на так звані банки розвитку", - сказав він.