Нардеп Павловський назвав рішення ЦВК щодо розпуску Черкаської ТВК заангажованим

Центральна виборча комісія України прийняла чергове ганебне рішення щодо розпуску територіальної виборчої комісії Черкас. Так прокоментував народний депутат від "Батьківщини" Андрій Павловський рішення ЦВК щодо рішення Черкаської територіальної виборчої комісії перерахувати бюлетені з виборів до Черкаської міської ради і міського голови.

За інформацією народного депутата, постановами Черкаської ТВК було встановлено, що на багатьох дільницях м. Черкаси на виборах міського голови так і міської ради були наступні порушення:

- використовувались бюлетені невстановленого зразка,

- дільничними комісіями бюлетені видавались без печаток виборчої комісії,

- встановлено невідповідність кількості виданих бюлетенів кількості порахованих і т.д.

За словами Павловського, "на деяких дільницях замість бюлетенів видавались ксерокопії бюлетенів. Це нагадує голосування в Криму, де на виборах замість бюлетенів видавали папірці без печаток, без жодного захисту".

"Після встановлення цих численних фактів фальсифікації, Черкаське ТВК передало відповідні звернення до правоохоронних органів та прокуратури Черкас. Відкрито декілька кримінальних справ за фактом порушення виборчого законодавства. Проведено 5 засідань Черкаського окружного суду, який визнав неможливість через масові фальсифікації встановити результати виборів як міського голови так і міської ради, - повідомив нардеп. - На підставі цього Черкаська ТВК прийняла рішення про перерахунок голосів на цих дільницях, керуючись фактами перевірок правоохоронців, численними скаргами. В результаті перерахунку були підтверджені всі наведені факти".

Він наголосив, що "замість того, щоб відмітити членів Черкаської ТВК за принциповість, за те, що люди не погоджувались затвердити сфальсифіковані результати, ЦВК прийняло рішення їх розпустити та створити нове ТВК, яке протягом тижня, не зважаючи на фальсифікації, повинне встановити результати виборів".

Нардеп назвав рішення ЦВК заангажованим, оскільки протоколи Черкаського ТВК про порушення на місцевих виборах підтверджені рішенням суду, яке не можна ігнорувати.

"Потрібно було зобов'язати дільничні комісії перерахувати результати. Якщо неможливо їх встановити, то визнати неможливість через масові фальсифікації встановити результати виборів як міського голови так і міської ради", - вважає Павловський.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся