"Нафтогаз" пропонує Кабміну продати 385 тис. тонн технологічної нафти Коломойського

НовиниЕнергетика    07.09.2015 - 14:03
Фото: "Нафтогаз України"
Фото: "Нафтогаз України"

"Нафтогаз" направив Кабміну пропозицію про продаж технологічної нафти Коломойського

НАК "Нафтогаз України" пропонує Кабінету міністрів України продати 385 тис. т технологічної нафти, яка знаходиться в резервуарах групи "Приват" Ігоря Коломойського. Відповідним проектом постанови, має в своєму розпорядженні РБК-Україна.

"Нафтогаз" в черговий раз направив в Міненерго і Кабмін проект постанови, який передбачає реалізацію 385 тис. тонн нафти, що знаходяться на зберіганні в резервуарах НПЗ групи "Приват" за ціною та в порядку, встановленому Кабміном для продажу української нафти. Виручені від продажу кошти планується направляти на купівлю природного газу для закачування в ПСГ з метою проходження опалювального сезону 2015-2016 рр.

Фото: проект постанови про продаж технологічної нафти Коломойського

Так, документом передбачено "реалізація, протягом другого півріччя 2015 року, до 385,5 тис. тонн технологічної нафти, яка витіснена з недіючих ділянок магістральних нафтопроводів і знаходиться в резервуарах ПАТ "Укртатнафта", ПАТ "Нафтохімік Прикарпаття", ВАТ "НПК-Галичина" і ПАК "Укртранснафта", відповідно до порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 16 жовтня 2014 р. №570".

Крім цього, документом передбачено, що продаж технологічної нафти ПАТ "Укртранснфта" буде здійснюватися щотижня, до повної реалізації обсягів технологічної нафти, визначених відповідним рішенням Кабміну без організації проведення додаткових аукціонів.

Раніше було встановлено, що якщо на аукціоні українська нафта не продавалася, НАК "Нафтогаз" був зобов'язаний викупити її. Тепер же пропонується, щоб норма обов'язкового викупу на технологічну нафту не поширювалася.

Відзначимо, перший раз "Нафтогаз" надіслав таку пропозицію Міненерго енергетики більше року тому, в липні 2014 р. При цьому міністерство передало до Кабміну абсолютно інший проект - не продажу, а переробки нафти на Кременчуцькому НПЗ, який із-за високої вартості послуг з переробки і низького виходу світлих продуктів не знайшов підтримки у міністерствах. Ініціатором проекту переробки був заступником міністра енергетики Ігор Діденко.

Фото: пропозиції "Нафтогазу" від 2014 р.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" почав інвентаризацію технічної нафти на українських нафтопереробних підприємствах - ПАТ "Укртатнафта", ВАТ "Нафтохімік Прикарпаття" та ВАТ "НПК "Галичина".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top