"Нафтогаз" втратить 780 млн куб. м газу через занижені норми його споживання

"Нафтогаз України" може недорахуватися 5,6 млрд грн за поставку 780 млн куб. м газу для побутових споживачів без лічильників. Це випливає з постанови Кабміну №237 від 29.04.2015, згідно з якою, з 6 травня норми споживання газу були зменшені у два рази.

Дане рішення уряду, згідно з розрахунковими даними (див. таблицю), призведе до того, що населення до кінця року споживе, але не сплатить 780 млн куб. м газу. Враховуючи вартість газу, затверджену НКРЕКП для населення в розмірі 7,188 грн за 1 куб. м, фінансові втрати складуть 5,6 млрд грн.

"Та норма, яка запропонована зараз, - вона менша, ніж споживання більшості людей. Відповідно немає сенсу користуватися лічильником. Платити за нормою - це банально дешевше", - заявив глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв в ефірі одного з телеканалів.

Нагадаємо, постанова Кабміну про зменшення норм була прийнята за ініціативою голови НКРЕКП Дмитра Вовка, який у своєму листі до уряду запропонував знизити норми газу вдвічі, аргументуючи це "численними зверненнями від побутових споживачів газу".

В результаті, до узгодженого з МВФ та іншими міжнародними кредиторами дефіциту "Нафтогазу" в обсязі 61,9 млрд грн додасться ще 5,6 млрд грн.

Обсяг спожитого, але не сплаченого споживачами газу, після зниження норм споживання газу - 1 жовтня 2014 року і 6 травня 2015 року

"Нафтогаз" втратить 780 млн куб. м газу через занижені норми його споживання

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся