ua en ru

Почався порятунок військових з "Азовсталі". З заводу вийшли понад 200 осіб, їх обміняють

Почався порятунок військових з "Азовсталі". З заводу вийшли понад 200 осіб, їх обміняють Поранений військовий на "Азовсталі" (Фото: t.me/polkazov)

16 травня з "Азовсталі" до медичного закладу в Новоазовську евакуйовано 53 тяжкопоранених для надання медичної допомоги. Ще 211 осіб через гуманітарний коридор були доставлені в Оленівку.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на виступ Заступника Міністра оборони України Ганни Маляр.

Для подальшого повернення їх додому буде проведена процедура обміну.

На початок спеціальної операції з порятунку українських військових з "Азовсталі" відреагував і президент України Володимир Зеленський.

"Непростий день. Але і цей день, як і всі інші, спрямований на те, щоб уберегти нашу країну й наших людей. Завдяки діям українських військових – Збройних Сил України, розвідки, а також переговорної групи, Міжнародного комітету Червоного Хреста й ООН маємо надію, що вдасться зберегти життя наших хлопців. Хочу підкреслити: українські герої потрібні Україні живими. Це наш принцип. Думаю, що ці слова зрозуміє кожна адекватна людина", - заявив голова держави у відеозверненні.

Зазначимо, що населенні пункти Оленівка та Новоазовськ, у які доставлено військових з "Азовсталі", знаходяться на тимчасово окупованій території Донецької області.

Хто такі захисники Маріуполя та в чому їх подвиг

Захисники Маріуполя - герої нашого часу. Це окремий загін спеціального призначення "Азов", 12-та бригада Національної гвардії України, 36-та окрема бригада морської піхоти, прикордонники, поліцейські, добровольці, тероборона Маріуполя.

Утримуючи позиції на “Азовсталі”, вони не дозволили противнику перекинути угруповання чисельністю до 17 батальйонних тактичних груп (близько 20000 військових) на інші напрямки. Тим самим завадили реалізувати план щодо швидкого захоплення Запоріжжя, здійснити вихід на адміністративний кордон Донецької та Запорізької областей і створити умови для оточення угруповання ООС.

Сковування основних сил противника навколо Маріуполя дало можливість підготувати та створити оборонні рубежі, на яких наші війська знаходяться і сьогодні та дають гідну відсіч агресору. ЗСУ отримали критично необхідний час на формування резервів, перегрупування сил, отримання допомоги від партнерів.