З початку року стягнуто понад 134 млн гривень заборгованості по заробітній платі

З початку року стягнуто понад 134 млн гривень заборгованості по заробітній платі
Фото: Сергій Нужненко (УНІАН)

За два тижні роботи мобільних груп стягнуто 38,7 млн гривень

Понад 134,1 млн гривень заборгованості по заробітній платі стягнула з недобросовісних роботодавців на користь працівників Державна виконавча служба (ДВС) Міністерства юстиції України з початку року. Про це повідомила заступник міністра юстиції Світлана Глущенко, передає прес-служба відомства.

Наразі на виконанні в органах ДВС перебувають 14,6 тис. виконавчих документів про стягнення заробітної плати на суму 381 млн гривень.

"Грубе порушення трудових прав на сьогодні властиве українському ринку праці. Аби кардинально змінити ситуацію, Міністерство юстиції усіма можливими законними способами здійснює тиск на недобросовісних роботодавців", - повідомила Глущенко.

З 2 квітня відомство веде активну роботу щодо ліквідації заборгованості по заробітній платі та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами. Зокрема, Мін'юст створив регіональні штаби, а у найбільш проблемних регіонах розпочали свою роботу мобільні групи з ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати.

За словами Глущенко, за два тижні  роботи мобільних груп було стягнуто 38,7 млн гривень на користь 2 638 працівників, що складає майже 30% від загальної суми стягнутої заборгованості з початку року.

"Загалом, станом на 16 квітня заборгованість повністю була погашена відносно 10 434 працівників. При цьому з початку дії кампанії деякі підприємства встигли погасити мільйонні борги перед своїми працівниками. Наприклад, ПрАТ "Сєвєродонецьке об’єднання "Азот" погасив заборгованість на 12,6 млн грн. на користь 501 працівника, ПАТ "Рівнеазот" сплатив 3,7 млн грн. на користь 117 працівників, ПАТ "Лисичанськвугілля" - 2,5 млн грн. на користь 118 працівників", - зазначила Глущенко.

Нагадаємо, станом на 11 квітня, Мін'юст за тиждень стягнув майже 21 млн гривень боргів по зарплаті.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся