ua en ru

НАБУ: політична ситуація не вплинула на роботу банків

Політична напруженість не робить впливу на роботу банківської системи. Про це заявив виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Сергій Мамедов.

Банкір додав, що Національний банк у щоденному режимі бачить звітність учасників ринку, тому завжди оперативно може вжити заходи для попередження кризових ситуацій.

"Ніяких збоїв у роботі немає, всі платежі проходять чітко в тому часовому лагу, який встановлює Нацбанк. Є реальна форма звітності, по якій видно, як банківські установи виконують свої зобов'язання. Якби в Національному банку була така інформація, думаю, ці банки отримали б вже хоча б якесь попередження, але я, як директор НАБУ, про такі випадки не знаю", - розповів Мамедов.

Він відзначив, що відбуваються в Україні події технічно не впливають на роботу фінансових установ, але призводять до загальної нервозності серед клієнтів банків, які можуть приймати рішення, засновані на емоціях.

"Ми розуміємо, що ці події, які відбуваються, вони негативно впливають на банківську систему, тому що люди починають переживати, бачачи все, що відбувається навколо. Але я не бачу ніяких побоювань для клієнтів і вважаю, що банківська система на сьогоднішній день не піддається ніяким складнощів, достатньо ліквідності, досить професійно веде себе Національний банк, - розповів виконавчий директор НАБУ. Мамедов додав, що сьогодні безвідповідальні політики намагаються провокувати своїми заявами ситуацію, щоб у країні виникла не тільки політична, але і фінансова напруженість. Керівник НАБУ звернув увагу на розсудливе поведінка вкладників: обсяги депозитів у банківській системі не зменшуються, люди в паніці скуповують долари, розуміючи, що емоційні рішення приведуть лише до втрат, а ситуація незабаром стабілізується.

Нагадаємо, раніше міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings заявило про високий рівень стійкості українських банківських установ до макроекономічних змін. Це пояснюється проведеної за останні п'ять років рекапіталізацією сектора, зниження рівня ризиковості кредитних портфелів і більш низьким зовнішнім боргом. Також у банківській системі суттєво знизилися валютні ризики.