ru ua

НАБУ оприлюднило деталі розслідування справи сина Авакова

НАБУ оприлюднило деталі розслідування справи сина Авакова Фото: Олександр Аваков (УНІАН)

Син Авакова фігурує в справі про розтрату на закупівлі рюкзаків для МВС України

У відношенні Олександра Авакова (сина міністра внутрішніх справ України) найближчим часом складуть обвинувальний акт у справі про розтрату бюджетних коштів на закупівлі рюкзаків для МВС України. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Національного антикорупційного бюро України.

Повідомляється, що 4 квітня фігурантам справи про розтрату коштів при закупівлі рюкзаків для МВС повідомили про завершення розслідування і відкрили матеріали кримінального провадження для ознайомлення.

У злочині, який завдав державному бюджету збитків на суму 14,5 млн гривень, підозрюють:

  • колишнього заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Чоботаря;
  • представника фірми "Дніпровенд" Володимира Литвина, який з використанням підроблених документів забезпечив участь в переговорній процедурі закупівлі та перемогу, а також організував пошиття рюкзаків низької якості для постачання МВС України;
  • Олександр Аваков, який, на думку НАБУ, схилив Чоботаря організувати процедуру таким чином, щоб перемогла фірма Литвина.

За даними слідства, в 2015 році вони організували закупівлю рюкзаків для МВС України за ціною, яка була істотно вище середньоринкової. Товар, не був поставлено вчасно і не відповідав вимогам. Зокрема, МВС підписало з "Дніпровенд" договір на покупку рюкзаків за ціною 2899 гривень за штуку, а загальна сума склала 14,5 млн гривень. За висновками експертизи, вартість поставленого рюкзака становить 555 гривень.

У НАБУ також прийшли до висновку, що "Дніпровенд" в 2014 році господарської діяльності не здійснювала, у неї не було відповідного обладнання та працівників. Надалі, кошти, які надходили від МВС, було конвертовано в готівку через ряд фіктивних підприємств. Зазначимо, в жовтні 2017 усіх трьох вже затримували.

"Після ознайомлення з матеріалами кримінального провадження стосовно цих осіб буде складено обвинувальний акт для подальшого направлення до суду", - йдеться в повідомленні.

НАБУ оприлюднило деталі розслідування справи сина АваковаФото: схема розтрати на закупівлі рюкзаків для МВС

Крім того, стосовно ще чотирьох звинувачених в організації корупційної схеми вже є остаточні рішення суду за результатами розгляду справ по суті. Епізоди з їх участю були виділені в окремі кримінальні провадження, а розслідування вже завершили.

Зокрема, слідство встановило, що формальний директор "Дніпровенда" Костянтин Кубець за 3000 гривень погодився стати її керівником і передав всі документи організаторам "конвертаційного центру" для прикриття незаконної діяльності. Від його імені були підроблені документи, які використовували для участі в тендері по закупівлі рюкзаків.

Йому та ще двом фігурантам повідомили про підозру у фіктивному підприємництві. Постановами Бабушкінського районного суду Дніпра в грудні 2016 року Кубець і обидва організатора були визнані винними, але звільнені від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності.

Працівнику "конвертаційного центру", який здійснив підроблення документів, повідомили про підозру у підробці. У зв'язку з каяттям і сприянням розслідуванню його засудили до 1 року позбавлення волі, але звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном на 1 рік.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що НАБУ і САП завершили розслідування щодо сина Авакова по справі рюкзаків для Міністерства внутрішніх справ України.