НАБУ за 8 місяців не показало серйозних успіхів у боротьбі з корупцією, - політолог

НовиниПолітика    12.08.2016 - 12:00

За більш ніж 8 місяців своєї діяльності Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) не продемонструвало жодних значущих результатів, незважаючи на великі фінансові та організаційні ресурси, при цьому головний антикорупційний орган встиг "загрузнути в численних скандалах". Таку думку висловив політолог Георгій Чижов, коментуючи результати роботи НАБУ.

"НАБУ розпочало роботу наприкінці минулого року. Це більш ніж достатній термін, щоб оцінити ефективність роботи. У випадку з НАБУ ця ефективність, на жаль, застигла недалеко від нульової позначки. Жодна з гучно анонсованих справ не доведена не тільки до вироку - навіть до суду. При цьому основний акцент робиться на чиновників і суддів середньої ланки, з масованим піар-освітленням цього в ЗМІ. Але ми не бачимо ефективних розслідувань топ-корупції у вищих ешелонах влади, хоча саме це є головною функцією НАБУ", - підкреслив експерт.


"Зате борці з корупцією встигли стати героями рекордної кількості скандалів. Затримання топ-менеджерів ОПЗ напередодні конкурсу за його приватизації, підозри Генпрокуратури про незаконне прослуховування телефонів детективами НАБУ, порушення кримінальних справ проти директора Бюро Артема Ситника і співробітників НАБУ - це новини лише останніх двох-трьох тижнів", - зазначив Чижов.

Експерт зазначив, що реальна боротьба з корупцією - одна з головних умов подальшого зближення України з ЄС і отримання фінансової допомоги від країн Заходу і міжнародних інститутів.

"Сьогодні європейські та американські партнери схильні скептично оцінювати успіхи нашої країни в цьому напрямку. Якщо НАБУ продовжить роботу "в тому ж дусі", воно має всі шанси дискредитувати саму ідею боротьби з корупцією в Україні", - побоюється Чижов.

On Top