ua en ru

На третьому енергоблоці Південно-Української АЕС компанія Westinghouse почала інспекцію ядерного палива

На енергоблоці № 3 Південно-Української АЕС розпочато монтаж стенду інспекції та ремонту тепловиділяючих збірок транснаціональної фірми Westinghouse (TBC-W), у зв'язку з чим на електростанцію прибули представники компанії.

На енергоблоці № 3 Південно-Української АЕС розпочато монтаж стенду інспекції та ремонту тепловиділяючих збірок транснаціональної фірми Westinghouse (TBC-W), у зв'язку з чим на електростанцію прибули представники компанії. Про це повідомляє прес-служба Національної атомної енергогенеруючої компанії (НАЕК) "Енергоатом".

Новий стенд, будучи новим елементом щодо обладнання АЕС з реакторами ВВЕР-1000, дозволить здійснювати не лише поглиблений аналіз стану тепловиділяючих збірок Westinghouse, але і за необхідностю, виявляти та видаляти негерметичні тепловидільні елементи. Монтаж проводиться фахівцями Westinghouse спільно з персоналом Південно-Української АЕС.

На енергоблоці № 3 Південно-Української АЕС у 2012-2013 рр. експлуатувалися 66 тепловиділяючих збірок ТВЗ-W. За інформацією фахівців АЕС, при потужній роботі реактора, зауважень до його експлуатації не було, негерметичність тепловиділяючих елементів в паливних конструкціях Westinghouse не зафіксована. На сьогодні всі конструкції ТВЗ-W вивантажені в басейн витримки, підготовлені до проведення інспекції.

Інспекція тепловиділяючих збірок - плановий захід, який проводиться в процесі перевантаження активної зони в ході планово-попереджувального ремонту блоку № 3, розпочатого 17 серпня 2013 р., а за результатами інспекції буде прийматися рішення про можливість подальшої безпечної експлуатації тепловиділяючих збірок ТВЗ-W.

Південно-Українська АЕС розташована на берегах Південного Бугу в місті Южноукраїнськ Миколаївської області і є підрозділом НАЕК "Енергоатом".