На Кіпрі Анастасіадес переміг на президентських виборах

Понеділок 25 лютого 2013 08:42

Лідер кіпрських консерваторів Нікос Анастасіадес переміг на президентських виборах в острівній республіці, набравши близько 57,48% голосів, повідомляє виборчком Кіпру. За нього проголосували 237 тис. виборців.

Анастасіадес зі значним відривом випереджає кандидата від лівої Прогресивної партії трудового народу Кіпру (АКЕЛ) Ставроса Маласа, який, за попередніми даними, отримав лише 42,52% голосів (175 тис. чоловік).

Із зареєстрованих 545,5 тис. виборців проголосували 445 тис. (81,6%).

Експерти відзначають, що ключовим завданням нового глави держави стане виведення економіки країни з кризи. За оцінками Європейської комісії, в 2013 р. ВВП Кіпру скоротиться на 3,5%. Кіпру необхідно знайти до 17,5 млрд євро, щоб впоратися з економічними труднощами, спровокованими проблемами в сусідній Греції. Зокрема, на рекапіталізацію банківської системи може знадобитися до 10 млрд євро.

66-річний Анастасіадес відомий як прихильник швидкого укладення договору з Європейським союзом (ЄС) про отримання фінансової допомоги.

"Ми повинні припинити цю невизначеність і повернути Кіпру довіру міжнародного співтовариства і престиж в Європі", - сказав він у своїй передвиборчій промові.

Читайте також: В економіці єврозони у 2013 р. продовжиться рецесія, - ЄК (відео)

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся