ua en ru

М.Оніщук: Мін'юст з 2010 р. запроваджує анонімне кваліфікаційне тестування кандидатів на посаду нотаріуса.

Міністерство юстиції України з 2010 р. запроваджує анонімне кваліфікаційне тестування кандидатів на посаду нотаріуса. Про це повідомив сьогодні на брифінгу міністр юстиції України Микола Оніщук, передає кореспондент РБК-Україна.

Він наголосив, що сьогодні буде проведена апробація програмного забезпечення для такого тестування. «Після цього тестування ми впровадимо електронну форму через підготовлені нормативно-правові акти міністерства, йдеться про видання окремого наказу міністра з цього приводу з тим, щоб вже в новому 2010 р. складання кваліфікаційного іспиту нотаріуса відбувалось саме з використанням програмного продукту», - наголосив він.

Він зазначив, що використання такого тестування - це «крок до безкорупційного суспільства». Міністр наголосив, що держбюджет має профінансувати впровадження такої системи в обласних управліннях юстиції.

За його словами, таку ж систему необхідно запровадити для тестування кандидатів на посади суддів, державних службовців та прокурорів, якщо буде прийнятий новий закон про прокуратуру.

Він підкреслив, що електронна система тестування була розроблена Мін'юстом спільно із урядом США в рамках програми «Виклики тисячоліть».

В свою чергу, директор Центру комерційного права Валентина Данішевська наголосила, що вартість комп'ютерів, розробка програми і запитань склала приблизно 130 тис. дол.