Н.Королевська: Через Податковий кодекс у депутатів відбирають право законодавчої ініціативи

Більшість у Верховній Раді намагається за всяку ціну "протягнути" Податковий кодекс, при цьому йде на пряме порушення законів. Про це сьогодні на погоджувальній раді заявила Наталія Королевська, голова Комітету Верховної Ради (ВР) України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва, повідомляє прес-служба політика.
Це заява була викликана тим, що сектор реєстрації законопроектів апарату ВР відмовився реєструвати проект постанови "Про визнання таким, що втратив чинність, постанови Верховної Ради України "Про прийняття за основу проекту Податкового кодексу України", підготовлене народними депутатами Н.Королевської і Ксенією Ляпіною.
"В порушення ст. 93 Конституції України про право законодавчої ініціативи у народних депутатів відбирають це право, - вважає Н.Королевська. - Насправді більшість у ВР намагається за всяку ціну "протягнути" Податковий кодекс, при цьому йде на пряме порушення законів".
"У разі прийняття Податкового Кодексу 16 листопада, цей документ буде опублікований не раніше 1 грудня. Навіть якщо ВР буде прийнятий "найласкавіший варіант Податкового кодексу", сотні тисяч бухгалтерів просто не встигнуть розібратися в документі, що нараховує більше 500 сторінок і привести у відповідність з ним господарську звітність", - відзначила Н.Королевська.
Вона також заявила, що з 1 січня 2011 р. податкові органи отримають можливість штрафувати підприємства за порушення різко зміненого податкового законодавства. "Ціною поспішного і непродуманого прийняття Податкового кодексу буде посилення репресій контролюючих органів, дестабілізація роботи суб'єктів господарської діяльності, що негативно відіб'ється на й так ледве дихаючій економіці", - підкреслила Н.Королевська.

Глава парламентського комітету вважає, що новий проект Податкового кодексу, до якого офіційно зареєстровано більше 4,5 тис. поправок, повинен бути відправлений на доопрацювання. При цьому народним депутатам необхідно надати можливість негайно почати обговорення держбюджету України, сформованого на існуючій податковій базі.
На думку Н.Королевської, у відповідності з Бюджетним кодексом, остаточний текст Податкового кодексу повинен бути опублікований до 15 серпня 2011 р. і вступити в силу з 1 січня 2012 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся