МВФ: Великобританія повинна прийняти додаткові заходи для підтримки економіки

Великобританія і Банк Англії повинні прийняти додаткові заходи зі стимулювання економіки для підтримки темпів її відновлення і щоб уникнути довгострокового економічного спаду. Така позиція міститься в річному огляді економіки Великобританії, який підготував Міжнародний валютний фонд (МВФ).

Зокрема, МВФ рекомендує Банку Англії провести подальше кількісне пом'якшення грошової політики або шляхом пониження облікової ставки з нинішніх 0,5%, або за рахунок викупу держоблігацій.

Уряд Великобританії, на думку експертів МВФ, повинен прийняти додаткові заходи, щоб зробити кредитування доступнішим для компаній. В даному випадку Банк Англії повинен виступити як посередник, викупляючи облігації приватного сектору або надаючи довгострокове банківське фінансування широкого спектру заставних зобов'язань.

Також влада повинна переглянути програму скорочення держвидатків: знизити заробітні плати в державному секторі і направити виручені засоби на фінансування стимулюючих економічне зростання проектів, зокрема, в області інфраструктури.

МВФ прогнозує, що темпи відновлення економіки Великобританії до кінця 2012 р. виростуть, проте без додаткових стимулюючих заходів надалі великий економічний потенціал країни може залишитися невикористаним. Основною загрозою економіці Великобританії є європейська боргова криза, здатна спровокувати спад експорту, втрату довіри інвесторів, вищі банківські витрати, посилювання умов кредитування і падіння вартості активів.

Нагадаємо, 10 травня Банк Англії залишив облікову ставку на рівні 0,5%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся