МВФ закликав ФРС США не забувати про ринки, що розвиваються

Федеральна резервна система США не може ігнорувати той факт, що згортання стимулюючих заходів (QЕ3) негативно відіб'ється на економіках, що розвиваються, заявила управляючий директор Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.

Федеральна резервна система США не може ігнорувати той факт, що згортання стимулюючих заходів (QЕ3) негативно відіб'ється на економіках, що розвиваються, заявила управляючий директор Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард (на фото). Про це повідомляє "Росія 24".

"Вкрай негативний ефект (від згортання QЕ3) на країни, що розвиваються, може призвести до неприємних наслідків для інших економік. Таким чином, (монетарній владі США) не варто вважати, що їхня економіка повністю ізольована, що їх країна є островом. Це буде неправильно", - заявила Лагард в інтерв'ю каналу CNBC на форумі в Північній Італії.

Минулого тижня під час саміту G20, що проходив в Санкт-Петербурзі, активно обговорювалася проблема виходу західних країн з нестандартних заходів фінансово-економічної політики.

За словами Президента РФ Володимира Путіна, завершення програми ФРС США по викупу облігацій може вплинути на стан глобальних ризиків, а також торкнутися економіки інших країн.

"Свого часу міри монетарного стимулювання, "кількісного пом'якшення", зроблені в деяких країнах, допомогли підтримати темпи зростання, понизити волатильність фінансових ринків. Але така політика роздачі "безкоштовних" грошей, ми все це чудово розуміємо, не може продовжуватися нескінченно", - сказав Путін.

На подив багатьох, Лагард заявила, що ринки, що розвиваються, "не сильно скаржаться" на можливість скорочення QЕ3. За її словами, влада країн, що розвиваються, відзначає, що уповільнення темпів зростання їхніз економік пов'язане з низкою чинників, серед яких відплив капіталу, відсутність структурних реформ і проблеми в міжнародній торгівлі.

"З іншого боку, розвинені країни визнають, що скорочення стимулюючих заходів повинне проходити в діалозі з іншими економіками світу", - додала Лагард.

Іншим ключовим досягненням саміту G20, на думку Лагард, була прихильність політиків ідеї продовжити мораторій на будь-які нові протекціоністські заходи з 2014 по 2016 рр.

Нагадаємо, в кінці серпня керівники Федеральної резервної системи на щорічній конференції Федрезерву в Джексон-Хоулі дали зрозуміти, що не враховуватимуть потенційно руйнівні наслідки згортання стимулюючих програм в США для країн, що розвиваються.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся