ru ua

МВФ оцінив наслідки кризи 2008 року

МВФ оцінив наслідки кризи 2008 року Фото: МВФ (flickr.com/worldbank)

Більшість країн, що постраждали від кризи, досі не змогли подолати її наслідків

Серед країн світу, які у 2007-2008 роках пережили кризу, приблизно у 85% зростання економіки все ще нижче докризового тренда. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на огляд Міжнародного валютного фонду (МВФ) "Перспективи світової економіки".

У публікації наголошується, що менше за інших постраждали країни з хорошим станом державних фінансів, з ефективним банківським наглядом, а також країни, які застосовували гнучкі обмінні курси.

Дослідження показує, що криза, крім добре відомих наслідків для тенденцій зростання, можливо, залишила і інші шрами. Наприклад, у багатьох країнах прискорилося зниження народжуваності, а приплив мігрантів в сповільнився.

"У деяких випадках збільшення нерівності після кризи посилило тенденції, які вже існували до кризи, і, швидше за все, сприяло розчаруванню в традиційних політичних партіях, а також протекціоністським настроям", - йдеться в огляді.

У дослідженні вивчалася вибірка з 180 держав світу. У рік після світової фінансової кризи 2008 року економічна активність знизилася в половині країн світу: 91 економіка, що представляє дві третини світового ВВП за паритетом купівельної спроможності, у 2009 році зіткнулася зі скороченням обсягу виробництва.

Нагадаємо, що Україна опинилася серед країн, які більше за інших постраждали від кризи 2008 року: ВВП країни знизився в 2009 році на 14,8%.

Зазначимо, що проекті держбюджету-2019, який уряд подав до парламенту, передбачене зростання реального ВВП на 3%, що нижче росту світової економіки.