МВФ наполягає на скасуванні механізму оплати послуг ЖКГ в розстрочку

НовиниФінанси    13.02.2017 - 09:58
Фото: МВФ незадоволений введенням розстрочки при сплаті за ЖКГ
Фото: МВФ незадоволений введенням розстрочки при сплаті за ЖКГ

Застосування механізму може призвести до зростання заборгованості перед "Нафтогазом"

Міжнародний валютний фонд наполягає на скасування з 1 квітня 2017 року механізму оплати послуг ЖКГ в розстрочку. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "І фонд з нами: чого МВФ хоче від України".

"Неузгодженою (з МВФ, для отримання чергового траншу, - ред.) поки залишається частина енергетичних вимог. Зокрема, МВФ наполягає на скасуванні норми, про яку широко заявляв прем'єр-міністр Володимир Гройсман в кінці минулого року, а саме - можливості сплачувати "комуналку" в розстрочку", - сказано в статті.

Зазначимо, в жовтні 2016 року уряд дозволив українцям, які не отримують субсидії, платити за послуги ЖКГ в розстрочку. Тепер, написавши заяву постачальнику комунальних послуг, споживачі отримали право сплачувати протягом опалювального сезону 50% від суми рахунку. Іншу половину вони повинні вносити рівними частинами з квітня по вересень.

"Але введення розстрочки може негативно позначитися на фінансових показниках підприємств комунальної енергетики, яким необхідно розраховуватися за природний газ з НАК "Нафтогаз України" за фактом споживання газу в опалювальний період. Тобто, завершивши опалювальний сезон теплокомуненерго повинні повністю заплатити НАК "Нафтогаз України" за використаний газ. Враховуючи, що інших джерел доходу, крім платежів споживачів у підприємств теплоенергетики немає, то оплата в розстрочку може призвести до ще більшого зростання їх заборгованості перед газовим монополістом", - повідомляється в матеріалі.

На даний момент заборгованість становить близько 28 млрд гривень. Крім того, може постраждати і фінансовий стан самого Наку, відпускай він газ у борг.

Нагадаємо, Кабмін з 1 травня 2017 року знизив нормативи на користування послугами ЖКГ для населення. Зокрема, норма споживання природного газу для індивідуального опалення знижена з 5,5 куб м до 5,0 куб. м на 1 кв. м опалювальної площі в місяць в опалювальний період.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
МВФ поки не планує розглядати виділення траншу Україні НБУ розраховує на 1,3 млрд доларів від МВФ до кінця року
On Top