МВФ готовий надати Греції два роки на виконання завдань перед кредиторами

Міжнародний валютний фонд (МВФ) вважає, що Греції необхідно дати додаткові два роки на те, щоб виконати власні фіскальні завдання і скоротити розмір боргових зобов'язань. Таку думку висловила сьогодні, 11 жовтня, директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард, в даний час перебуває в Токіо, передає "Росія-24".

"Краще буде дати трохи більше часу. Те ж саме ми радили робити відносно Португалії, то ж - що і для Іспанії. Так що це ж ми радимо і для Греції", - заявила Лагард.

"Крім того, нам необхідно оцінити ситуацію з фінансуванням і державним боргом країни. Нам не можна гаяти часу, хоча більше того, що ми вже зробили для Греції, зробити ми не можемо. Зрештою завдання МВФ полягає в тому, щоб підняти Грецію на ноги, забезпечити її повернення на ринки і дати впевненість в тому, що країні більше не потрібна постійна допомога", - резюмувала ситуацію Лагард.

За прогнозами самого уряду Греції, розмір державного боргу в 2013 р. виросте до 179,3%, ще більше віддалившись від мети МВФ збити планку до 120% ВВП до 2020 р.

Читайте також: Меркель упевнена, що Греція повинна залишитися в єврозоні

Між тим, ще напередодні міністр фінансів Греції Янніс Стурнарас повідомив про те, що "трійка" міжнародних кредиторів в даний час розглядає можливість надання Афінам додатково двох років на реалізацію поставлених завдань. При цьому зараз не йде мова про розширення програми фінансування або реалізацію третього пакету допомоги. За словами Стурнараса, додатковий час буде отриманий без додаткових грошових ін'єкцій в грецьку економіку.

Дане питання має бути узгоджене на майбутній зустрічі глав держав і урядів Євросоюзу. Саміт лідерів ЄС пройде 18-19 жовтня. Всього перед урядом Греції поставлено 89 конкретних цілей, які країна повинна досягти за підсумками проведених реформ.

Також відкритим залишається питання з наступним траншем грошових коштів у розмірі 31 млрд євро. Греція по цих пір не отримала цих коштів. Відкритим залишається питання про те, давати їх єдиним траншем або розбити на декілька малих частин.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся