ru ua

МВС України порушило справу проти Зюганова і Жириновського

Міністерство внутрішніх справ України порушило справу проти лідера Комуністичної партії Російської Федерації (КПРФ) Геннадія Зюганова і лідера Ліберально-демократичної партії Росії (ЛДПР) Володимира Жириновського.

Міністерство внутрішніх справ України порушило справу проти лідера Комуністичної партії Російської Федерації (КПРФ) Геннадія Зюганова (на фото праворуч) і лідера Ліберально-демократичної партії Росії (ЛДПР) Володимира Жириновського (ліворуч). Про це повідомив радник глави МВС України Зорян Шкіряк у своєму Facebook.

"В рамках роботи нещодавно створеної урядової слідчої комісії з розслідування діяльності та притягнення до кримінальної відповідальності за сепаратизм і фінансування терористичної діяльності, котру очолює міністр МВС Арсен Аваков, 24.07.2014 Головним слідчим управлінням МВС України відкрито кримінальне провадження щодо громадян РФ Зюганова Г.А. та Жириновського В.В.", - повідомив Шкіряк.

За його словами, цим особам висунуто звинувачення у фінансуванні дій, спрямованих на зміну меж територій та державного кордону України.

Як зазначив Аваков у своєму Facebook, провадження стосується періоду із травня по липень 2014 р. і відкрито за ознаками вчинення протиправних дій, передбачених ч.4 ст.110-2 КК України "Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України".

Зазначимо, наприкінці травня 2014 р. Жириновський виступив з ініціативою визнати окупованими територіями РФ вісім областей України.