МТС і "Астеліт" домовилися щодо ставок інтерконекту

НовиниЕкономіка    31.10.2011 - 08:28

Мобільні оператори владнали останній конфлікт навколо ставок інтерконекту. Минулого тижня договір уклали МТС і "Астеліт" (TM life:)). Як і у випадку з "Київстаром", life:) не зміг домогтися асиметричних ставок, незважаючи на судові рішення на свою користь. Компаніям необхідно було здійснити взаєморозрахунки до кінця року, інакше це зіпсувало б річну звітність обох операторів, пише "Комерсант-Україна".
У п'ятницю мобільні оператори "МТС-Україна" і "Астеліт" оголосили про досягнення домовленостей щодо ставок взаємного доступу до своїх мереж. Назвати їх розмір в компаніях відмовилися, відзначивши лише, що вони є симетричними і будуть діяти протягом 2011-2012 років. Сторони припинили судові суперечки - МТС відкликала з Вищого господарського суду касаційну скаргу на судові рішення, прийняті на користь life:).
МТС і "Астеліт" довше інших сперечалися про ставки, у результаті затвердивши їх на рівні, який став "компромісом після дев'ятимісячного конфлікту". При цьому "Астеліт" відмовився від своїх вимог щодо асиметричних ставок. У лютому Національна комісія з питань регулювання зв'язку (НКРЗ) встановила рівні для всіх сторін ставки доступу - 0,36 грн/хв. Але компанія в суді довела, що це не є обов'язковим для учасників ринку, а оператори повинні укласти договори на наступних умовах: ставки доступу в мережу "Астеліту" повинні були скласти 0,4 грн/хв., а в мережі МТС і "Київстару" - 0,36 грн/хв. МТС і "Київстар" відразу ж оскаржили це рішення. Проте в липні "Київстар" і "Астеліт" підписали угоду. За інформацією видання, ставка взаєморозрахунків між компаніями була встановлена ​​на рівні 0,37 грн/хв.
Тривалий конфлікт виявився невигідним обом операторам. Це у результаті і змусило їх укласти угоду, стверджує джерело видання, знайоме з ходом переговорів. За оцінками операторів, частка доходів від інтерконнекта в структурі їх виручки становить від 25% до 30%. Якби компанії не провели взаєморозрахунки до кінця року, то дуже зіпсували б свою фінансову звітність. Причому більше постраждав би "Астеліт" - баланс платежів зараз на його користь. Раніше МТС і "Київстар" неодноразово дорікали конкурента в бажанні покращити результат від операційної діяльності за рахунок асиметричних ставок. Підвищення ставки з 0,36 грн/хв. до 0,4 грн/хв. дозволило б "Астеліту" збільшити доходи від інтерконекту майже на 90 млн грн на рік. Гендиректор "Астеліту" Олександр Барінов пояснював своє прагнення встановити асиметричні ставки меншою, ніж у лідерів ринку, абонентською базою і більш високими витратами на її обслуговування.
Але домовленості операторів незабаром можуть бути переглянуті. На позаминулому тижні НКРЗ винесла на громадське обговорення документ, що встановлює нову єдину ставку для мобільних і фіксованих операторів - 0,32 грн/хв. Це рішення найбільш вигідно "Укртелекому", платежі якого мобільним операторам знизяться на 11%, а надходження збільшаться на 28%. Виручка операторів від зниження ставок може зменшитися майже на 1 млрд грн. У НКРЗ очікують вступу в силу нових ставок з 1 грудня (або січня - в залежності від того, наскільки швидко їх узгодить Мін'юсту). Мобільні оператори в свою чергу допускають можливість оскарження рішення НКРЗ в суді.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top