Москаль просить ГПУ перевірити неповернення кредитів, отриманих за сприяння Ющенка

Москаль просить ГПУ перевірити неповернення кредитів, отриманих за сприяння Ющенка
Фото: Геннадій Москаль

Москаль просить поновити розслідування за фактом викрадення юриста банку "Україна"

Губернатор Закарпатської області Геннадій Москаль просить Генеральну прокуратуру України перевірити неповернення кредитів, отриманих за сприяння Віктора Ющенка. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Москаля.

"На початку 90-х років Віктор Ющенко, будучи одним із керівників Комерційного агропромислового банку "Україна", видав Юссефу Харесу (громадянин України з 1997 р., сирієць за походженням) кредит на суму 1,5 мільйона доларів, який так і не був повернутий. Банк звернувся до суду з позовом про примусове стягнення грошей, однак юрист банку, який ішов на розгляд справи, був викрадений разом із оригіналами документів щодо Юссефа Хареса. За цим фактом у 2002р. МВС України порушило кримінальну справу, яку так і не довели до логічного завершення", - заявив він.


Також Москаль додав, що у 1997 р.  Нацбанк України, головою якого на той час був Ющенко, видав фірмі “Харес-інкорпорейшен”, яка належить Юссефу Харесу, 4,5 мільйонів доларів кредиту. Харес переказав кошти у Францію на рахунок іншої, створеної ним же фірми.

"За цим фактом Прокуратура м. Києва провела перевірку й порушила кримінальну справу, однак, як і в попередньому випадку, слідство з незрозумілих причин не проводилося, хоча державі завдано значних збитків. Після перемоги Віктора Ющенка на президентських виборах  Юссеф Харес став радником президента з питань іноземних інвестицій", - додав він.

Як зазначається, Москаль направив звернення Генеральному прокурору України Юрію Луценку з проханням ретельно перевірити матеріали вказаних кримінальних справ, дати їм юридичну оцінку, а також поновити розслідування за фактом викрадення юриста банку "Україна".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Москаль опублікував докази "політичної корупції" Ющенка.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся