ua en ru

Москаль пропонує ввести акциз на вугілля, щоб перешкоджати незаконному вивозу із зони АТО

Москаль пропонує ввести акциз на вугілля, щоб перешкоджати незаконному вивозу із зони АТО Джерело фото:twitter.com/РСН
Губернатор Луганської області Геннадій Москаль пропонує ввести акциз на вугілля, а також підсилити крайні блокпости, розташовані на лінії розмежування, підрозділами податкової міліції, щоб перешкоджати незаконному вивозу вугілля з зони антитерористичної операції.

Губернатор Луганської області Геннадій Москаль пропонує ввести акциз на вугілля, а також підсилити крайні блокпости, розташовані на лінії розмежування, підрозділами податкової міліції, щоб перешкоджати незаконному вивозу вугілля з зони антитерористичної операції. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Москаля.

"Хочу нагадати, що Україна відчуває гостру нестачу вугілля для теплоелектростанцій, у зв'язку з чим періодично виникають віялові відключення електроенергії. - Разом з тим маса вугілля безконтрольно переміщується з боку ЛНР на контрольовану Україною територію, частина її затримується воєнізованими формуваннями, які вирішили відзначитися "у боротьбі з контрабандою", а частина безперешкодно йде далі. Щоб упорядкувати цей процес, пропоную віднести вугілля до підакцизної групи товарів, ввівши за нього символічний акциз. Який дасть податкової міліції право встановити жорсткий контроль за проходженням вугілля аж до його вилучення", - заявив Москаль.

За заявою Москаля, законодавство не надає військовим формуванням ніяких функцій контролю за переміщенням вантажів. Щоб упорядкувати порядок перетину вантажів, голова Луганської ОДА звернувся з пропозицією до прем'єр-міністра України Арсенію Яценюку посилити крайні блокпости, розташовані на лінії розмежування, підрозділами податкової міліції, оскільки за законом України податкова міліція має всі права перевіряти та вилучати підакцизні товари у разі їх незаконного походження.

Нагадаємо, українські прикордонники затримали потяг з вугіллям з ДНР.