ua ru

Мораторій на виплату зовнішніх боргів не загрожує стабільності банківської системи України, - Мінфін

Мораторій на виплату зовнішніх боргів не загрожує стабільності банківської системи України, - Мінфін Фото: міністр фінансів Наталія Яресько

Закони дають право уряду захистити інтереси українського народу

Мораторій на виплату зовнішніх боргів не загрожує стабільності банківської системи України. Про це йдеться у заяві Міністерства фінансів щодо надання уряду права України ввести мораторій на виплати зовнішніх боргів, передає прес-служба Мінфіну.

"Прийняті закони надають урядові право призупинити виплати за тим зовнішнім державним та гарантованим зобов'язаннями, які позначені в периметрі боргова операції (крім двох державних банків та Укрзалізниці). І, таким чином, вони дають право уряду захистити інтереси українського народу, а в разі недобросовісних дій кредиторів по відношенню до України - захистити активи держави і державного сектора. Одночасно надання такого права уряду України не створює будь-яких передумов для порушення стабільності банківської системи країни або її валютного курсу. Будь-який мораторій, оголошений відповідно до нового закону, в майбутньому не вплине на двосторонні і багатосторонні офіційні боргові зобов'язання України, а також не буде впливати на її внутрішні зобов'язання", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, Верховна Рада України підтримала в першому читанні і в цілому урядовий законопроект № 2898 "Про особливості здійснення операцій з державним, гарантованим державою боргом та місцевим боргом".