ru ua

Moody's може знизити рейтинги найбільших банків США

Найбільшим банкам США можуть знизити рейтинги, таку заяву зробило агентство Moody's.

Найбільшим банкам США можуть знизити рейтинги, таку заяву зробило агентство Moody's.

Серед кандидатів такі імена, як Goldman Sachs, JP Morgan, Morgan Stanley, Citigroup, Wells Fargo і Bank of America. Причиною для такого рішення агентства може стати зміна ставлення уряду до великих банків і заяви про те, що негласне правило to big to fail більше працювати не буде, повідомляє телеканал "Росія 24".

Moody's присвоїло JPMorgan і Wells Fargo рейтинг A2, Goldman Sachs - A3 і Morgan Stanley - Baa1, згідно з даними, зібраними Bloomberg. Рейтинги Bank of America і Citigroup знаходяться на позначці Baa2.

"Політика США щодо санації американських банків продовжує змінюватися, Moody's проведе оцінку факторів, які можуть вплинути на власників облігацій на рівні холдингової компанії у разі, якщо у банку виникнуть фінансові труднощі", - йдеться в повідомленні.

Аналітики агентства відзначають зниження ймовірності і передбачуваності системної підтримки банків, які можуть збільшити ймовірність дефолту за наявності надійного механізму санації банків. Подібні механізми дозволяють відновити платоспроможність проблемного банку без використання коштів платників податків.

Крім того, аналітики відзначають протилежний ефект - можливе зниження тяжкості втрат для кредиторів холдингу в разі дефолту.

"Іншими словами, ризик дефолту може зрости, оскільки влада, ймовірно, зменшить підтримку банківських груп, в той час як втрати у разі дефолту можуть знизитися", - заявив керуючий директор Moody's Роберт Янг.

За останній рік регулятори розробили правило, згідно з яким проблеми банку будуть перекладатися на власників боргу, а не вирішуватись за рахунок коштів платників податків.

Іншими словами, якщо у фінансовій організації виникають проблеми, то частина її облігації просто конвертується в акції. У Moody's вважають, що нові правила можуть збільшити ймовірність дефолту банків, але зате знизять потенційні втрати інвесторів. Агентство перегляне рейтинги банків і опублікує оновлений список протягом 90 днів.

У березні Moody's заявило, що може переглянути свої припущення про державну підтримку найбільших кредиторів, а також виділило чотири галузі, в яких необхідно провести роботи для встановлення відповідної політики.

Нагадаємо, що зниження рейтингу може призвести до зростання вартості запозичення банку, збільшення забезпечення для торгівлі похідними інструментами і, отже, знизити рентабельність і прибутковість бізнесу.