Moody's або Fitch можуть до кінця року позбавити США рейтингу ААА, - експерти Bank of America

Понеділок 24 жовтня 2011 10:09

Moody's або Fitch можуть до кінця року повторити крок S&P і позбавити США найвищого кредитного рейтингу ААА. Як вважають експерти Bank of America, причиною, швидше за все, стане очікувана невдача конгресу США в підготовці плану зі скорочення бюджетного дефіциту. Нездатність парламентаріїв впоратися з цією проблемою через внутрішні розбіжності може підштовхнути Мoody's або Fitch до рішення знизити рейтинг, вважають експерти банку.
"Рейтингові агентства раніше вже натякали, що якщо конгрес не розробить довгостроковий план стимулювання економіки, країну чекає чергова втрата рейтингу", - нагадав один з аналітиків Bank of America Ітен Харріс. "У зв'язку з цим ми не виключаємо можливості як мінімум одного зниження суверенного рейтингу США де-небудь в листопаді-грудні", - сказав він, передає Reuters.
Комітет конгресу з розробки плану боротьби з бюджетним дефіцитом повинен надати стратегію його скорочення щонайменше на 1,2 трлн дол. 23 листопада ц.р. Однак, як вважають експерти, ця мета не буде досягнута. Ця невдача неминуче призведе до необхідності скоротити бюджетні витрати на аналогічну суму, що буде ударом для американської економіки.
Нагадаємо, S&P в серпні ц.р. виступили з безпрецедентним рішенням зменшити довгостроковий суверенний кредитний рейтинг США з АА до АА+ з "негативним" прогнозом на тлі побоювання щодо зростання бюджетного дефіциту і держборгу країни.
Аналітики Fitch раніше заявляли, що якщо комітет по розробці плану боротьби з бюджетним дефіцитом не впорається зі своїм завданням, а показники економічного зростання США не виправдають очікування, в першу чергу буде знижений прогноз по рейтингу країни з "стабільного" на "негативний", а сам рейтинг залишиться на рівні ААА.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся