МОН з вересня планує зменшити кількість завдань і збільшити час відпочинку дітей, - Гриневич

МОН з вересня планує зменшити кількість завдань і збільшити час відпочинку дітей, - Гриневич

Міністерство освіти і науки (МОН) з 1 вересня планує зменшити кількість завдань і збільшити час відпочинку для дітей. Про це повідомила міністр освіти і науки, представник "Народного фронту" Лілія Гриневич у програмі "Сніданок з 1+1".

Вона наголосила, що у процесі оновлення української школи головним питанням є оновлення змісту освіти. "Зараз зміст освіти страшенно перевантажений зайвою інформацією, не відповідає віковим особливостям дітей, і найголовніше – багато цих знань зовсім непотрібні в житті. Натомість те, що потрібно, не вивчається", - пояснила міністр.


Лілія Гриневич зазначила, що особливо гостро це питання наразі постало в початковій школі. "І тому ми оголосили інтерактивне розвантаження програм. Ми вперше на платформі ed-era.com викладемо з наступного тижня програми початкової школи і всі зможуть бачити їх та інтерактивно дописувати, які у них є зауваження", - розповіла міністр.

Вона пояснила, що повний перегляд стандартів освіти – досить тривалий процес, але вже найближчим часом Міносвіти планує вилучити з навчальних програм і підручників зайву інформацію.

"Я прихильниця того, щоб виконання домашнього завдання не призводило до психологічних травм у дітей. Кожен з батьків знайомий із ситуацією, коли доводиться виривати сторінку з зошита і переписувати ще раз, тому що ви щось закреслюєте, виправляєте. Наша ідея доволі проста - дозволити вчителям у молодшій школі працювати з дітьми олівцем", - зазначила Лілія Гриневич.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся