Молочна продукція до кінця року може подорожчати на 5-10%, - Держзовнішінформ

Понеділок 18 листопада 2013 14:13

Зростання цін на молочну продукцію та сири в Україні може до кінця року скласти 5-10%. Таку думку висловив експерт "Держзовнішінформ" Антон Порембський, повідомляє прес-служба ДП "Держзовнішінформ".

Постійне зростання цін на молочну сировину, як і зростання цін на ринках, на які экспортно орієнтовані українські молокопродукти, зокрема на ринку сухого знежиреного молока, не міг не позначитися на стані внутрішніх цін на ці товари. За минулий тиждень спостерігалося зростання цін практично на всі товарні позиції.

Згідно з повідомленням, рівень закупівельних цін на молоко сільськогосподарських підприємств зріс за звітний період з 7 листопада 2013 р. по 14 листопада 2013 р. збільшився до 4,50-4,80 грн/л, ціни на молоко домогосподарств населення зросли до рівня 2,6-3,2 грн/л.

"Мінімальні ціни на сухе знежирене молоко декларуються на рівні 36000 грн/т, тоді як максимальні ціни на якісний товар переступили планку 38500 грн/т. Пропозицію українського сухого незбираного молока (СНМ) як і раніше дуже обмежена. Даний товар виробляється лише під конкретні потреби виробника готової продукції. Крім цього вагомим конкурентом вітчизняному СНМ виступає імпортний товар", - йдеться в повідомленні.

Як зазначили експерти "Держзовнішінформу", поточний робочий діапазон цін на український СНМ становить 43500-46000 грн/т. Найбільше зростання цін спостерігається на сири, попит на які в осінній час зростає. Поточний діапазон цін на найбільш поширені торгові марки сирів (50% жирність) - 57500-61000 грн/т.

"До подорожчання молочної продукції призвело, в першу чергу, зростання цін на сировину, що стало наслідком скорочення поголів'я корів у приватних господарствах", - коментує ситуацію заступник начальника відділу агропромислового комплексу "Держзовнішінформ" Антон Порембський,.

"Враховуючи високі темпи зростання цін на сировину, неминуче подальше підвищення цін на молокопродукти. За різними оцінками зростання цін на молочну продукцію та сири до кінця року може скласти близько 5-10%. Але на даному етапі оператори ринку вже відзначають уповільнення темпів зростання цін на молочну продукцію в зв'язку з падінням реалізації", - додає експерт.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся