ru ua

У Молдові затримали ватажка сепаратистського батальйону "Сомалі", - СБУ

У Молдові затримали ватажка сепаратистського батальйону "Сомалі", - СБУ Фото (СБУ): в Молдове задержали главаря сепаратистского батальона "Сомали"

У бойовика вилучені речі, які свідчать про ймовірне залучення бойовика російськими спецслужбами до диверсійно-підривної роботи

У Молдові СБУ спільно з спецслужбами Молдови затримала ватажка сепаратистського батальйону "Сомалі" на прізвисько "Академік". Про це повідомляє прес-служба СБУ.

"Затриманий бойовик, мешканець Одеси, влітку минулого року пройшов спеціальну військову підготовку на території одного з полігонів у районі н.п. Макіївка Донецької області під керівництвом кадрових військовослужбовців ГРУ Генштабу Збройних сил РФ. Після закінчення курсів йому було присвоєно фейкове офіцерське звання "старший лейтенант". Бойовик із серпня 2014 до травня 2015 року був командиром батареї бойовиків у складі свого терористичного угруповання, відомого як група "Гіві". Він безпосередньо проводив обстріли та координацію вогню по позиціях сил антитерористичної операції, які дислокувались в районах Донецького аеропорту, н.п. Сніжне, Іловайськ, Дебальцеве та Авдіївка", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що під час обшуку співробітники спецслужб вилучили в затриманого паспорт громадянина України та документи, які доводять його участь у бойових діях на боці терористів так званої "ДНР": "Удостоверение личности старшого лейтенанта", довідка "міністерства оборони "ДНР", що засвідчує втрату "Академіком" у результаті бойових дій документів, які засвідчують його особу та "Увольнительную записку", підписану ватажком його терористичного угруповання. Бойовик "захопив" з собою кілька комплектів військової форми з шевронами 1-ої окремої батальйонно-тактичної групи "Сомалі" та групи "Гіві", шеврони ЗС РФ.

Крім того, у бойовика вилучено речі, які свідчать про ймовірне залучення бойовика російськими спецслужбами до диверсійно-підривної роботи: військові топографічні карти Донецької області та району населеного пункту Амвросіївка із зазначенням місць дислокації військових формувань ЗСУ, космічний знімок полігону з нанесеними орієнтирами, два флеш-накопичувачі з відомостями окремих "військових формувань ДНР" з грифами обмеження доступу "для службового користування" і "таємно", дев'ятнадцять плат оперативної пам'яті до персонального комп'ютера, дві сім-карти українського мобільного оператора, USB-модем російського оператора стільникового зв'язку, ключ від сейфа та металева печатка.

Повідомляється, що затриманого бойовика доставлено в Україну. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.

Нагадаємо, у Донецькій області працівники СБУ затримали двоє інформаторів бойовиків.