ru ua

Молдова вимагає прибрати російські війська зі своєї території

Молдова вимагає прибрати російські війська зі своєї території Фото: Павло Філіп, прем'єр-міністр Республіки Молдова (rada.gov.ua)

Прем'єр Молдови вимагає від Росії прибрати війська

Перебування російських військ на території Придністровського регіону свідчить про те, що Російська Федерація залишається єдиною країною, яка порушує конституційний нейтралітет Молдови. Про це заявив прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп, передає видання Libertatea.

Зокрема, за його словами, Республіка Молдова - нейтральна держава і не потребує військову присутність Росії на своїй території.

"Ми твердо заявляємо, що Республіка Молдова - нейтральна держава. Проте Російська Федерація, яка найбільше говорить про повагу до нашого нейтралітету, тримає свої війська на території Молдови. У зв'язку з цим можу твердо заявити, що Росія - єдина країна, яка порушує конституційний нейтралітет Молдови", - зазначив прем'єр.

Глава молдавського уряду підкреслив, що Молдова і надалі наполягатиме на виведенні російських військ з її території.

"Існує резолюція Стамбульського саміту ОБСЄ 1999 року, в якій чітко написано, що Росія зобов'язалася вивести свої війська і озброєння з території Молдови. На жаль, Росія не виконує умови цієї резолюції. Більш того, останнім часом в Придністровському регіоні проводиться все більше і більше військових навчань за участю російських військ і збройних формувань невизнаного Придністров'я", - підсумував Філіп.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, троє російських дипломатів за рішенням влади Молдови покинули країну.