ru ua

Молдова готова підтримувати діалог з Україною з двостороннього порядку денного в рамках євроінтеграційних процесів

Молдова готова підтримувати активний діалог з Україною з двостороннього порядку денного в рамках євроінтеграційних процесів та регіонального співробітництва. Про це заявив прем'єр-міністр Республіки Молдова Влад Філат сьогодні, 21 січня 2013 р., під час зустрічі з міністром закордонних справ України, чинним головою Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Леонід Кожара, повідомляє прес-служба МЗС України.

Сторони обговорили комплекс питань, що стосуються як двосторонньої співпраці в ОБСЄ, так і взаємодії під час українського головування. Значну увагу було приділено питанню придністровського врегулювання, зокрема, забезпеченню динаміки переговорного процесу у форматі "5 +2", підтримці прямих контактів між Кишиневом і Тирасполем, а також реалізації конкретних проектів в інтересах людей, що живуть на обох берегах Дністра.

Також Кожара провів зустріч з віце-прем'єр-міністром, міністром закордонних справ і європейської інтеграції Республіки Молдова Юрієм Лянке. Лянке висловив переконання, що Україна має всі можливості для надання нового імпульсу в активізації процесу придністровського врегулювання, яке визначено одним із головних пріоритетів головування в ОБСЄ.

Глави міністерств закордонних справ обох держав детально обговорили широкий комплекс питань двостороннього співробітництва. Зокрема, була досягнута домовленість забезпечити змістовну підготовку низки важливих візитів на вищому рівні протягом цього року.

Кожара та Лянке також позитивно оцінили інтенсивний розвиток двостороннього співробітництва останнім часом і висловили обопільну готовність до вирішення вже найближчим часом найбільш актуальних питань порядку денного.
Окрему увагу було приділено взаємодії двох країн в євроінтеграційній сфері.

Також Лянке з вдячністю прийняв запрошення глави МЗС України Леоніда Кожари відвідати Україну з офіційним візитом.

Читайте також: Кожара обговорить з керівництвом Молдавії ситуацію з урегулюванням придністровського конфлікту