ua en ru

Чи можуть "старі" політики повернути собі владу: оцінка експертів

Чи можуть "старі" політики повернути собі владу: оцінка експертів Фото: чи можуть "старі" політики повернути собі владу (Віталій Носач, РБК-Україна)

Соціологи по-різному оцінюють шанси "старих" політиків знову повернути собі владу. Однак, вони не дають категоричних прогнозів.

Все буде визначатися тим, хто складе їм конкуренцію і які ще кандидати будуть у виборчому бюлетені.

"Під час президентства Петра Порошенка, коли його рейтинг знижувався, підросли рейтинги Юлії Тимошенко. Багато хто говорив, що після її поразки в 2014 році у неї не буде шансів відіграти цю різницю. Але їй все ж вдалося і в якийсь момент вона навіть зуміла обійти Порошенка. Якби не Зеленський, у Тимошенко були дуже реальні шанси перемогти в президентській кампанії", - вважає заступник виконавчого директора Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Антон Грушецький.

Схожа тенденція зараз спостерігається в рейтингах Порошенка. З січневих опитувань КМІС і Центру Разумкова випливає, що відрив між п'ятим президентом і шостим скоротився до 2-3 процентних пунктів. Водночас останнє лютневе опитування групи "Рейтинг" каже про те, що суттєво розрив між ними не скоротився і складає приблизно 8%

Але якщо на великій політичній арені з'явиться новий кандидат, це може змінити розстановку сил.