Без модернізації газової труби можна забути про енергетичну безпеку країни, – експерт

НовиниЕнергетика    17.11.2016 - 18:31
Без модернізації газової труби можна забути про енергетичну безпеку країни, – експерт
Без модернізації газової труби можна забути про енергетичну безпеку країни, – експерт

Реанімувати українську газотранспортну систему і вберегти енергобезпеку країни може термінова модернізація ГТС. Так прокоментував результати останніх тендерів "Укртрансгазу" з проведення ремонтів на компресорних станціях, глава Наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук на своїй сторінці у Фейсбук.

За словами експерта, якнайшвидше оздоровлення української ГТС має стати пріоритетним напрямком діяльності влади, оскільки українська "газова труба" стратегічно важлива для забезпечення газом європейських споживачів.

"Поки топ-менеджери у владі думають чи варто модернізувати ГТС та забезпечувати замовленнями нацвиробника, Росія фактично наступає нам на п'яти. Плани США щодо прокладання наземного трубопроводу з Ірану зірвані сирійським конфліктом. Путін, підтримуючи режим Асада, робить все, щоб Європа не змогла отримати газ з Близького Сходу. У той же час Євросоюз, незважаючи на гучні заяви про диверсифікацію енергоносіїв, як і раніше залежить від газу "зі Сходу", – заявив Корольчук.

За його словами, Україні на даному етапі важливо продемонструвати європейським політикам безальтернативність української ГТС щодо будь-яких проектів Росії.

"Європа не повинна і на секунду засумніватися в безпеці нашої газотранспортної системи, а також бути стовідсотково впевненою в нас як надійного країні-транзитера. Останні заяви Путіна вказують на відновлення спроб Росії представити нашу ГТС як критично вразливу", – зазначив експерт.

Він наголосив, що глибока модернізація газотранспортної системи, крім політичних дивідендів, може стати відправною точкою для розвитку вітчизняних виробників. "В українських компаній є необхідні потужності та кваліфікований персонал. Ці підряди – унікальна можливість оновити газотранспортну інфраструктуру власними силами, давши роботу людям. Більше того, це хороший стимул для розвитку економіки", – підсумував Корольчук.

Як повідомлялося, 8 і 10 листопада 2016 р. "Укртрансгаз" за допомогою "ProZorro" провів відкриті торги на реконструкцію компресорних станцій "Укртрансгазу" – "Задніпровська", "Ананьїв" та "Південнобузька". Перемогло у торгах Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання. Значну частину робіт (виробництво всіх 9 турбін) буде виконано на ДП "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря"-"Машпроект", що входить до концерну "Укроборонпром".

Загальна сума підрядів на модернізацію трьох компресорних станцій "Укртрансгазу" – понад 4 млрд. грн. Термін виконання робіт – 20 місяців.

Теги публікації: газ  Популярні теги: Київ, Порошенко Петро, Курс долара, новини України, ООС
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся