Багато тютюнових компаній продовжують занижувати ціни на сигарети, - ЗМІ

Новини Економіка 16.04.2018 - 14:44
Ілюстративне фото (РБК-Україна)
Ілюстративне фото (РБК-Україна)

За даними ЗМІ, навіть у центрі Києва багато сигарет коштують нижче 25 гривень

Багато тютюнових компаній продовжують занижувати ціни на сигарети. Про це свідчать цінники в кіосках тютюнової продукції, передає "Обозреватель".

Наголошується, що фіскальний механізм, розроблений робочою групою при Мінфіні, допоможе боротися із заниженням цін і підвищити доходи бюджету від тютюнового акцизу в два рази.

"У нас багато сигарет коштують менше 25 гривень. Ціни не ростуть – навпаки, багато знижуються. І це в центрі Києва, на околицях можна знайти сигарети і нижче 20 гривень. В районних центрах на ринках торгують і по 15 гривень за пачку", – розповідала приватний підприємець, що володіє кіоском на одній з центральних вулиць Києва.

Багато тютюнових компаній продовжують занижувати ціни на сигарети, - ЗМІ

Фото: у центрі Києва багато сигарет коштують нижче 25 гривень (Обозреватель)

За даними видання, заниження цін на сигарети експерти Державної фіскальної служби замітили ще в 2016-2017 роках. Після підвищення акцизу на сигарети на 40% у 2016 р. всупереч всім очікуванням було зареєстровано "стабільне зниження цін на багато бренди сигарет від 20 до 30%".

Кілька разів Державна фіскальна служба пропонувала ввести мінімальні ціни на сигарети, але кожен раз уряд відмовлявся це робити, пише ЗМІ.

В цей раз, як пише парламентська газета "Голос України", робоча група при Міністерстві фінансів України вирішила побороти проблему заниження цін на сигарети іншим шляхом. Взявши на озброєння міжнародний досвід, вона розробила концепцію фіскального механізму.

За підрахунками експертів, цей механізм разом з 7-річним планом підвищення тютюнового акцизу дозволить у найближчі 5 років майже подвоїти доходи держбюджету від оподаткування сигарет.

Податкові надходження від тютюнової галузі стануть менш залежними від маніпулювання з цінами, і, відповідно, більш стабільними і прогнозованими. При цьому додаткові надходження очікуються і для держбюджету (за рахунок акцизу і ПДВ), і для місцевих бюджетів (за рахунок діючого 5%-ного акцизу на роздрібний продаж сигарет).

Запропонована система виглядає так: якщо ціна на сигарети декларується нижче певного рівня (165% від мінімального акцизного податкового зобов'язання), то це зобов'язання по такій пачці сигарет (податковий мінімум, який сплачується з будь-якої пачки сигарет, незалежно від її ціни) збільшується в 1,4 рази, відзначає видання.

Виходячи з діючої цінової ситуації, упевнені журналісти, при ціні пачці нижче 25,5 грн, з неї потрібно буде сплатити близько 6 грн. додаткового акцизу.

Як пише "Голос України", від цього механізму може виграти також малий і середній бізнес. Адже більш високі ціни на сигарети дозволять збільшити їхню валову виручку.

Пропозиція робочої групи при Мінфіні узгоджується з вимогами Євросоюзу. Згідно ст. 10 Директиви Ради 2011/64/ЄС від 21.06.2011 р. "Про структуру і ставки акцизів на тютюнові вироби", загальна сума акцизу з цигарок повинна бути не менше 60% від їх середньозваженої роздрібної ціни.