ru ua

Комітет ВР готовий внести поправки в Податковий кодекс, щоб зробити можливою участь Кличка у виборах 2015 р

Податковий комітет Верховної Ради готовий внести поправки до Податкового кодексу для виключення поправки про неможливість балотуватися лідеру "Удару" Віталію Кличку. Про це на брифінгу заявив голова комітету Віталій Хомутинник, передає кореспондент РБК-Україна.

"Сьогодні ми розглядали № 2054 про спрощення процедури реєстрації платників податків. Цей закон, який розглядався у другому читанні, дуже позитивний... Він відпрацьований усіма депутатськими фракціями, не залежно від політичної приналежності, у робочу групу з доопрацювання цього проекту закону входили представники "Удару", "Батьківщини", КПУ. Очолювала цю групу мій заступник і депутат "Удару" Оксана Продан", - заявив Хомутинник.

За його словами, депутат "Батьківщини" Ігор Бриченко також подав поправки до проекту закону, але депутати "Удару" внесли поправки.

"Я як економіст і політик стверджую, що цей Податковий кодекс не має ніякого відношення до майбутніх президентських виборів і ніяк (на них) вплинути не може", - зазначив нардеп.

Він додав, що поправки Бриченко не обговорювалися на засіданні комітету, але в підсумку закон прийнятий: "Після прийняття закону ми зібралися на третьому поверсі у спікера: лідери фракцій і члени комітету. Ми домовилися, що буде зібрано засідання комітету, ми порадилися, якщо щось не догледіли, то потрібно виправляти... Як виправляти? Можливо, готувати поправки. Це стало причиною блокування сьогодні трибуни".

Хомутиннік прогнозує, що комітет у межах своїх повноважень може внести на розгляд парламенту поправки до кодексу.

Візначимо, що позафракційний народний депутат України Сергій Міщенко зареєстрував у ВР проект постанови "Про скасування результатів голосування 24 жовтня 2013 р. за проект закону України № 2054а "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків".

ВР сьогодні на ранковому засіданні підтримала в цілому законопроект №2054-а "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків". За відповідне рішення проголосували 239 народних депутатів, проти - 38, утримався - 1 нардеп.

Депутати більшості прийняли цей законопроект у той час, як опозиція заблокувала парламентську трибуну. "Удар" зупинив роботу парламенту за поправки до Податкового кодексу про заборону балотуватися в Президенти тим, хто має вид на проживання інших країн.

Як написав на своїй сторінці у Facebook народний депутат від ВО "Свобода" Олександр Аронець, більшість "під виглядом економічного закону протягнуло норму, згідно з якою Кличко може бути відмовлено в реєстрації кандидатом у Президенти".

За словами Аронця, це внесення змін у Податковий кодекс, а саме: підпункт 170.11.1 пункту 170.11 статті 170 дополенное реченням такого змісту: "У разі якщо особа має право постійного проживання на території іноземної держави, вважається, що він не проживає в Україні". У пункті 70.1 статті 70 доповнено новим абзацом наступного змісту: "Фізична особа, яка є резидентом іноземної держави, тобто не проживає в Україні, не може бути взято на облік за місцем реєстрації свого перебування (проживання) на території України".

"Тобто, оскільки Кличко платив податки в Німеччині, він визнається резидентом іншої країни, і, таким чином, вважається, що він не проживав в Україні необхідні для балотування 10 років. І що цікаво, за таку норму проголосував начебто опозиційний, а на ділі провладний депутат Доній (Олесь Доній). Ось він нехай тепер скаже, хто підіграє владі", - написав член фракції ВО "Свобода".