Світ повинен об'єднатися для боротьби з торговим протекціонізмом, - КНР

Члени міжнародного співтовариства повинні об'єднати зусилля для боротьби з політикою торгового протекціонізму. З відповідним закликом напередодні виступив прем'єр Державної ради КНР Вень Цзябао, передає Reuters з посиланням на місцеві ЗМІ.
"В даний час зростання торгового протекціонізму продовжує залишатися світовою проблемою, і торгові тертя продовжують політизуватися, що шкодить глобальному відновленню", - заявив Вень Цзябао, відкриваючи Кантонський ярмарок (китайський ярмарок імпортних і експортних товарів).
Він також додав, що в цілях боротьби з посиленням міжнародного кризи міжнародному співтовариству слід прийняти зважені заходи для усунення торговельних суперечок між країнами.
"Китай і інші країни повинні в тісній взаємодії працювати для відкриття ринків своїм партнерам", - констатував Вень Цзябао.
Напередодні Міністерство фінансів США відклало публікацію доповіді про валютну політику Китаю, щоб оцінити її прогрес за підсумками ряду міжнародних зустрічей (зокрема, зустрічі G20), на яких буде порушена ця тема. Пекін, у свою чергу, вже засудив прийнятий палатою представників і сенату конгресу США законопроект, спрямований на ослаблення китайської валюти - юаня. Згідно з документом, Сполучені Штати можуть вводити так звані компенсаційні мита на китайські товари, що враховують недооціненість валюти КНР. Тепер планується розгляд даного законопроекту в сенаті конгресу. Китай назвав прийнятий проект закону протекціоністським і таким, що порушує правила вільної торгівлі Всесвітньої торгової організації (СОТ). Як підкреслюється в заяві Міністерства торгівлі Китаю, дана міра не усуне існуючий дисбаланс в американо-китайській торгівлі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся