ru ua

МОЗ має припинити агітацію за медреформу і почати рятувати людей від ботулізму, - "Наш край"

МОЗ має припинити агітацію за медреформу і почати рятувати людей від ботулізму, - "Наш край" Фото: Юрій Гранатуров

За словами Гранатурова, сироватки від ботулізму в Україні немає вже 3 роки

"Наш край" вимагає від уряду та МОЗ у найкоротші терміни представити план негайного забезпечення державних лікарень повним комплектом сироваток і противірусних препаратів. Про це заявив співголова "Нашого краю" Юрій Гранатуров в зверненні, направленому сьогодні на адресу Кабінету міністрів та МОЗ, повідомляє прес-служба політсили.

Зокрема, він переконаний, що катастрофічна ситуація з ботулізмом і іншими інфекційними захворюваннями демонструє неготовність МОЗ виконувати свої функції.

"В Україні за останні три місяці зареєстровано 62 випадки захворювання на ботулізм. Дев'ять українців померли від того, що в країні немає сироватки від цього захворювання. "Наш край" вимагає від уряду та МОЗ надати план негайного забезпечення лікувальних установ повним комплектом сироваток і противірусних препаратів", – зазначив Гранатуров.

За його словами, сироватки від ботулізму в Україні немає вже 3 роки.

"Також повинні бути забезпечені препарати для профілактики – щеплення та лікування смертельно небезпечних захворювань, таких як правець, сказ, ботулізм. В країні немає сироватки від ряду смертельно небезпечних захворювань і вірусів. Люди гинуть, а МОЗ зайняте агітацією за провальну медреформу. Ситуацію намагаються врятувати волонтери, які самостійно нелегально поставляють країни медпрепарати для порятунку людей", – заявив Гранатуров.

Він повідомив, що "Наш край" вимагає негайно забезпечити всі лікарні країни комплектами сироваток від смертельно небезпечних інфекційних захворювань.

"Те, що МОЗ тільки в середині літа почало шукати вакцини – кращий показник його роботи", – резюмував Гранатуров.

Відзначимо, в Україні за останні три місяці зареєстровано 62 випадки захворювання на ботулізм. Дев'ять українців померли від того, що в країні немає сироватки від цього захворювання. Як пояснює Моз, в 2014 році закінчилася дія сертифіката державної реєстрації протиботулінічної сироватки типів А, В, E.

Відповідно до статті 17 закону України "Про лікарські засоби" та пункту 4.7 розділу IV порядку ввезення на територію України незареєстрованих лікарських засобів, стандартних зразків, реагентів, затвердженого наказом МОЗ України від 26 квітня 2015 №237, на територію України дозволяється ввезення незареєстрованих лікарських засобів.