У Мін'юсті розробили новий спосіб компенсації для жертв злочинів

Четвер 10 травня 2018 20:46
У Мін'юсті розробили новий спосіб компенсації для жертв злочинів
Фото: Світлана Глущенко (facebook.com gluscenko)

Планується створення особливого державного фонду

Мін'юст розробив законопроекти про новий механізм виплати компенсації жертвам насильства. Про це у своєму відеоблозі розповіла заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко.

Як повідомляється, планується створення особливого державного фонду, з якого будуть виплачуватися відшкодування потерпілим.

Згідно з повідомленням, на компенсацію зможуть розраховувати жертви умисних насильницьких злочинів.

Зокрема, передбачається компенсація за заподіяну шкоду здоров'ю, витрати на лікування, реабілітацію, придбання чи ремонт допоміжних засобів. Також планується з того ж фонду компенсувати сім'ям витрати на поховання у разі смерті потерпілого.

Фонд буде наповнюватися за рахунок штрафів, коштів судового збору (якщо судом було винесено вирок), грошима від виконання виправних робіт.

За оцінками міністра, поки що працюючий механізм компенсації збитків постраждалим відсутня. Крім того, у багатьох випадках неможливо встановити особу злочинця і відповідно витребувати від нього компенсацію.

Пропонується, щоб новий механізм поширювався не тільки на постраждалих громадян України, а й на іноземців та осіб без громадянства, якщо злочин проти них було скоєно на українській території.

Законопроект Мін'юсту отримав схвалення від консультативної місії Європейського Союзу. Зараз документ направлений президенту, щоб глава держави вніс його на розгляд Верховної Ради.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше,

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, в Україні за 2017 рік 2,9 тисяч кримінальних правонарушений вчинені іноземцями, 746 - громадянами Російської Федерації.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся