Мін'юст пропонує вдосконалити громадський контроль за дотриманням прав засуджених.

З метою дотримання прав засуджених осіб Міністерство юстиції України пропонує встановити обов'язкову наявність у складі спостережних комісій не менш половини представників громадських організацій та громадськості, повідомляє прес-служба відомства.

Як повідомив міністр юстиції Микола Оніщук, проект відповідної постанови Кабінету міністрів розроблено Мін'юстом. За словами міністра, прийняття постанови дозволить вдосконалити організацію громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання.

Проект передбачає встановлення обов'язкової наявності у складі спостережних комісій не менш половини представників громадських організацій та громадськості; надання членам спостережної комісії на термін їх повноважень перепусток для відвідування установ виконання покарань. Пропонується надати право спостережним комісіям вносити на розгляд органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування пропозиції щодо визначення приміщень або адрес для тимчасової реєстрації осіб, звільнених від відбування покарання.

Одним з обов'язків спостережних комісій пропонується встановити погодження постанов, які приймаються установами виконання покарань, щодо зміни умов тримання засуджених у межах однієї виправної колонії або у зв'язку з переведенням їх до виправної колонії іншого рівня безпеки, якщо постанови передбачають збільшення обсягу встановлених для засуджених правообмежень і більш суворі умови тримання.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся